Czarno bialy obraz po podlaczenieu tv do komputera

otusz dzisiaj kupilem kabel euro zeby podlaczyc tv do komputera i mam czarno bialy obraz w poprzednich chinchah to samo myslalem ze mam cos z kablem ale okazalo sie tosamo z nowymi wiecie moze jak to naprawic karta grafiki ge force 7300 gt

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 2A+geforce

http://solar.blurp.org/tvout.html

ppiotrek na Forum używamy polskich znaków w pisowni

Proszę poprawić wiadomość, używając opcji Zmień

Złączono Posta : 11 Styczeń 2007, 22:56:51

daniel10 - OT - KOSZ :twisted:

W opcjach karty przestawić system kodowania TV na PAL BG.

Witam, ja mam inny problem:/ kupiłem kabel o długości 2,5 metra po jednej stronie Euro po drugiej wejście TV do karty graficznej 4 bolcowe, karte mam RADEON 9600XT, po podłączeniu na TV pojawił mi się obraz lecz ma on różowe odbicia koloru białego, jeśli przestawie kodowanie na czarno białe wszystko jest ok, lecz na każdym Pal-u mam owe odbicia:/ nie wiem czy to jest wina kabla czy karty graficznej, aaa i jeszcze jedno po kupnie kabla nie pasował mi on do wyjścia karty graficznej, przeszkadzał mi taki blastikowy polec który znajdował się na górze, a przy wyjściu od mojej karty powinien na dole, to go ułamałem, ale tylko ten plastik, nie ma to raczej wpływu na sygnał prawda? proszę o pomoc:( męczę się z tym nieprzerwanie od wczoraj:(

a nie miałeś przejściówki s-video na chinch w komplecie z kartą graficzną ??

poszukaj w ustawieniach karty graficznej ustawienia s-video na composite.

nie miałem niestety przejściówki w komplecie, a co do opcji to mam takie coś jak ostroś composite i osobno ostrośc s Video jeśli bawie się tymi ostrościami jedynie obraz jest ok gdy jest czarno biały:( obecnie mam ustawione jedno i drugie na standard…

to zaopatrz się w przejściówkę s-video - chinch-e.

a co to zmieni jeśli mogę wiedziec?? znikną mi różowe odbicia?

powinny. na kilkunastu kartach uruchamiałem tv-out (geforce, ati) i na takim połączeniu nigdy nie miałem problemów. wyjście s-video w twojej karcie służy do podłączenia bezpośredniego z wejściem s-video w tv. jak go w nim nie masz musisz korzystać ze stosownych przejściówek.

ale ja tych chinchów nie podłącze do TV, przy TV mam tylko jedno wyjście eurozłącza nic więcej… da się w inny sposób wyeliminować te odbicia??

bo masz zły kabel euro

http://allegro.pl/item257209159_dwukier … _5521.html

i do tego przejściówka z twojego s-video na chinch…

no ok, ale nie rozumiem po co mi te chinche gdzie ja mam je podłączyć, bo do TV nie mogę napewno, mój kabel wygląda tak samo, lecz jest bez tych chinchy

Złączono Posta : 27.10.2007 (Sob) 12:10

poprostu mój telewizor nie ma gniazd abym mógł tam włożyć chinche;) jedyne wyjście jakie ma to euro i kabel sygnałowy nic więcej

czytaj ze zrozumieniem, zobrazuje to inaczej

komputer (s-video - kilku bolcowe) -> przejściówka s-video na rca (chinch) -> odpowiedni chinch z tej przejściówki podłączasz do video in - chincha od kabla -> chinche po jednej stronie a euro po drugiej -> euro do tv, czego nie rozumiesz ?? ręce opadają :P.

ok to rozumiem całe to podłaczenie, ale dlaczego nie może być tak jak jest teraz bezpośrednio?? i dlaczego zastosowanie takiej kombinacji pomoże mi w pozbyciu sie tych odbić?

zastanówmy się - bo nie działa poprawnie takie połączenie ?? do tego wyłamujesz w kablach jakieś elementy którego przeznaczenia nawet nie znasz :P.

gwarancji nie dam ale ja na takiej kombinacji działam od lat :stuck_out_tongue: na różnych kartach, miałem podobny problem (obraz był zniekształcony, różowy jak podłączyłem niewłaściwy kabel rca (chinch) (jest ich 3 w przejściówce s0video na rca (chinch) do video in w kablu euro. wystarczyło podłączyć do środkowego rca przejściówki s-video - chinch.

ok dzięki, spróbuje tego i napisze czy zadziałało, ale dopiero w poniedziałek;) jeszcze raz dzieki i pozdrawiam