Czarno-biały obraz

Mam zainstalowany windows xp (wersja odchudzona) na bardzo starym komputerze (zmieniłem ram na 32MB ale to dalej mało). Karta graficzna nie wiem jaka to jest ale na pewno b. stara (chyba jest zależna od cpu i ramu). Nie jestem pewny czy było wsparcie dla windows 98, ale sterowniki windowsowe miały wyświetlanie kolorów w 8bitach u 2 (obraz czarno-biały). Te 8 bitów spokojnie starczało. Teraz mam windows xp (bo testuje na nim trojany :smile:), i opcje sterownika z xp to 16bitów i 32 bity. Na 32 strasznie muliło obraz odświeżał się co 2 sek. po przestawiniu na 16 jest widoczna poprawa wydajności, przy pisaniu maila na stonie literki wskakują z sekundowym opoznieniem (słaba karta) to tego te animacje na stonach. Szukam sterownika z win 98 albo jakiegoś sposobu na zrobienie obrazu czarno-baiłego. Na grafice najmniej mi zależy. Ad-block nic nie da bo nie tylko przegladarka zamula.

Tak jak wczesniej pisalem na komputerze chciałbym mieć xp,a nie 3.11

Dziwisz się że komp muli z taka ilością ramu? System non stop kozysta z pamięci dyskowej to musi mulić. A tak w ogóle to o co ci kolo biega? Bo albo z powodu puźnej pory tak słabo kumam albo ty pisać jak Kali po polski mówić?

Na 32 MB ramu to żadne odchudzanie XP nie pomoże, a o

to zapomnij bo XPek ma całkiem inne jądro.

Poza wymianą RAMu i zmianą karty graficznej nic nie zrobisz. Czarno-biały obraz to efekt nie wyrabiania systemu.

fiesta, czy XPek nie ma czasem monolitycznego jądra jak 98? (bynajmniej w wikipedii pisało, że 98 ma monolke a XP hybryde, dopiero potem znalazłem coś co obaliło, że XP jest hybrydowym jądrem)

XP ma jądro oparte na technologii NT, czyli wywodzące się w prostej linii z win NT i 2K czyli systemów serwerowych.

Kolego vuphioua po co sie tak męczyć na tym zabytku?Czy naprawde nie zdołasz zaoszczędzić ze 300zł,albo i mniej, i kupić na np. Allegro jakiś komputer przynajmniej minimalnie spełniający wymagania XP?Jest takich pełno,użwanych wprawdzie ,ale przy tym co Masz to i tak wypasione maszyny :smiley: !

Po co oszczędzać? Pamięci RAM używane kosztują od 20 do 80 zł, np. za 80 zł dostaniesz już 1 GB RAM

Z komputera używam rzadko, tak to on działa dobrze tylko grafika na 16 bitach da rade jeszcze pracować ale na 32 juz nie. Najmniejsza opcja w ustawiniach ekranu to 16bit a chciałbym ustawić mniej. (podałem tylko przykład że standardowy sterownik w win 98 miał opcje 8 bit i 2 bit) może jest jakis microsoftowy sterownik do gorszych kart gdzies w xp? Mi naprawde nie zalezy na kolorach i po co komputer ma sie meczyc z przetwarzaniem 16 bitowego obrazu, jak wystarczy czarno-biały. Czy da rade ustawić w win xp taką opcję? W jaki sposób to zrobić.

–edycja–

w ustawiniach zaawansowanych znalazłem opcję wszystkie tryby i wybrałem 800x600 4bity

strony przewijają się już płynniej ale jeśli jest na stronie duzo grafiki to znacznie mniej ale tez zamula. Jak moge dać dodatkowe tryby? Pisząc o czarno-białym nie chodzi mi o 2 kolory (obraz monochromatyczny) bo nic nie da sie zrobic wyglądy programów są przystosowane do kolorowych. Bardziej chodzi mi o odcienie szarości:) Jak to ustawić??:D:D