Czarnobyl - książka która najlepsza?

(Dzioszek) #1

Witam poniżej link z książkami o Czarnobylu, która według was będzie najbardziej interesująca? Może ktoś z was czytał którąś ? Mnie by interesował głównie przebieg katastrofy i jego skutki po dziś dzień. Procesy sądowe lub też inne tego typu sprawy mnie nie interesują, chciałbym poczytać o wszystkim w jednej książce, o czerwonym lesie, o anomaliach, o dziwnych przerażających zjawiska. Czekam na opinię :slight_smile:

http://www.czarnobyl1986.pl/echa-czarno ... czarnobylu

(ra-v) #2

Wiem że nie książki - ale obejrzałem 3 interesujące filmy dokumentalne, wg mnie ciekawie przedstawiające katastrofę na różne sposoby.

(Dzioszek) #3

Filmy już obejrzałem dlatego chcę teraz sie zanurzyć w książkę i poćwiczyć moja wyobraźnie bo z pewnością rzeczy, zjawiska, anomalie które nie są przedstawione w filmach w książce są zoobrazowane w inny sposób :slight_smile:

-- Dodane 31.05.2012 (Cz) 23:39 --

Ale dzięki za filmy :slight_smile:

(Johny) #4

Książek są setki,w necie znajdziesz więcej o Czarnobylu,o tym jak awaria była zatajana,przez 2,3 dni po,ludzie nic nie wiedzieli,zaczęli tylko czuć posmak jodu radioaktywnego,dopiero potem powiedzieli co się stało,dzieciom podawano płyn Lugola

(Dzioszek) #5

tak tylko, że nie chcę trafić na książkę która będzię poświęcona procesom sądowym. Fakt w opisie książki jest napisane co książka zawiera, ale chciałbym posłużyć się opinią innych by zdobyć i przeczytać tą jedną z lepszych :slight_smile: