Czarnobyl - książka która najlepsza?

Witam poniżej link z książkami o Czarnobylu, która według was będzie najbardziej interesująca? Może ktoś z was czytał którąś ? Mnie by interesował głównie przebieg katastrofy i jego skutki po dziś dzień. Procesy sądowe lub też inne tego typu sprawy mnie nie interesują, chciałbym poczytać o wszystkim w jednej książce, o czerwonym lesie, o anomaliach, o dziwnych przerażających zjawiska. Czekam na opinię :slight_smile:

http://www.czarnobyl1986.pl/echa-czarno … czarnobylu

Wiem że nie książki - ale obejrzałem 3 interesujące filmy dokumentalne, wg mnie ciekawie przedstawiające katastrofę na różne sposoby.

Filmy już obejrzałem dlatego chcę teraz sie zanurzyć w książkę i poćwiczyć moja wyobraźnie bo z pewnością rzeczy, zjawiska, anomalie które nie są przedstawione w filmach w książce są zoobrazowane w inny sposób :slight_smile:

Dodane 31.05.2012 (Cz) 23:39

Ale dzięki za filmy :slight_smile:

Książek są setki,w necie znajdziesz więcej o Czarnobylu,o tym jak awaria była zatajana,przez 2,3 dni po,ludzie nic nie wiedzieli,zaczęli tylko czuć posmak jodu radioaktywnego,dopiero potem powiedzieli co się stało,dzieciom podawano płyn Lugola

tak tylko, że nie chcę trafić na książkę która będzię poświęcona procesom sądowym. Fakt w opisie książki jest napisane co książka zawiera, ale chciałbym posłużyć się opinią innych by zdobyć i przeczytać tą jedną z lepszych :slight_smile: