Czarny ekran, ale nie taki zwykły

Witam.

O co chodzi? Otóż już mówię.

Wczoraj zainstalowałem popularnego Cod2 (Call of Duty 2). Po kilku minutach zabawy postanowiłem pobawić się w ustawieniach.

Dałem opcję “Ustaw optymalne dla mojego komputera” i wtedy to się stało… Pojawił się czarny ekran.

Wziąłem od nowa odpaliłem grę, ale to samo. Postanowiłem pograć w MoH Airborne. Gra chodziła normalnie.

A teraz przechodzę do rzeczy. Dzisiaj kiedy próbowałem odpalić “Crysisa” pojawia mi się czarny ekran, słychać tylko muzykę, ale nie widać żadnego śladu obrazu.

Nawet Cs nie chodzi! Podczas włączania komputera i wybierania między dwoma systemami operacyjnymi również jest czarny ekran więc trzeba wybierać system na ślepo.

Proszę o pomoc!

Oto danego mojego komputera:

Intel Pentium Core Duo E6750 2.66GHz;

2GB pamięci ram;

Zasilasz 600W i co najważniejsze karta graficzna 8800GTS 320Mb.

Naprawdę potrzebuje pomocy… jeżeli ten temat się powtórzył to przepraszam, ale wyszukiwarka na stronie nie działa mi i nie mogłem poszukać.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc!

heh, dziwna sytuacja…

czy system działa stabilnie?? wszystko legal, na pewno żadne wirusy, itp. nie miało szansy przedostać sie do komputera?? proponuje sprawdźić ustawienia sterowników oraz przywrócić system do poprzedniego stanu poprzez przywracanie systemu :slight_smile:

pzdr.

pierwsze to instalacja najnowszego Directx 9.0c (dla XP) lub DX10 (vista), potem…

wejdź na stronę producenta i znajdź najnowsze sterowniki do swojej karty graficznej, zainstaluj i daj znać czy pomogło.

Jak to nie da rady to po sterowniki (możesz nawet spróbować wersje beta) ze strony http://www.nvidia.pl i zainstalować (producent może nie nadążać za oficjalnymi.

Daj znać jaką masz kartę graficzną.

Kartę graficzną mam 8800GTS 320mb i DX10 bo posiadam Viste i xp jednocześnie.

Spróbuje ściągnąć nowsze sterowniki chociaż już wgrywałem ponownie z płyty.

Zainstalowałem właśnie najnowsze sterowniki i z przykrością stwierdzam, że nie przyniosło to żadnych efektów. Będę teraz ściągał wersje BETA.

Patrzyłem również czy na Viście działają jakiekolwiek gry, ale bez skutku.

Wszelkie próby instalacji coraz to nowszych sterowników nie przyniosły zamierzonych efektów ;/.