Czarny ekran + blue screeny

Witam mój obecny komputer doprowadza mnie do szału nie wiem czy to są dwa osobne problemy czy jeden jest następstwem drugiego ale czasami nie da się z niego korzystać normalnie dłużej niż 10-15 min. Przez to wszystko zacząłem się zastanawiać nad kupnem lub rozbudową obecnego zestawu mogę przeznaczyć około +/- 2000zł.

  • Intel Core 2 Quad q9400 (2666 Mhz)

  • Asus P5E-VM DO

  • 2016Mb ram DDR2 - 800 Sdram

  • Ati Radeon HD 4800

  • zasilacz Fsp500-60Gln(80) 

  • hitachihdp725050gla360 ata 500 gb 

zestaw pochodzi z vobisu

 

teraz do rzeczy pierwszy problem:

  • rzadziej spotykany to blue screen  zdążyłem wyłapać że na dole jest napisane Dumping physical memory to disk i odliczanie do 100% po czym następuje restart.

  • drugi problem to po restartach lub nawet bez restartu monitor się wyłącza, komputer pracuje normalnie słychać burczenie, wszystkie wentylatory chodzą. Czasem przy rozruchu wogóle się monitor nie włącza tylko odrazu miga( dodam iż sprawdzałem monitor i przewód podpinałem kompa pod 2 i dalej to samo)

 

 

To na początek trzeba go sprawdzić na innej karcie grafiki.

 

Oczywiście wcześniej należy zrobić konserwację i sprawdzić wszystkie temperatury.

 

A przyczyn może być wiele:

  • karta

  • zasilacz

  • płyta

  • inne

Komputer oddawany był do serwisu na czyszczenie i uzupełnianie pasty. W załączniku temperatury jakie pokazuje everest? Postaram się zorganizować drugą grafikę i dam znać.

Udało mi się również wyciągnąć blue screeeny 

 

 

 

 

 

 

 

Twoja płyta posiada zintegrowaną kartę graficzną, wyciągnij kartę z komputera i podłącz monitor pod płytę główną (dostępne jest tylko złącze D-SUB).

Po wyjęciu karty graficznej na razie jest ok monitor nie gaśnie blue scren’ow nie ma zostawie go do wieczora niech pochodzi zobaczymy. Dodam, że miejsce gdzie jest wpinan karta graficzna wydawało mi się jakieś luźne

 

 

Po dniu działania wszystko jest ok, nie ukrywając komp działa dużo wolniej i za bardzo nie można w nic pograć co z tym dalej można zrobić ? Wychodzi że gniazdo lub karta jest do wymiany? 

 

 

 

 

Niestety blue screeny dalej wyskakują. Dupming physical memory

Zmierz napięcia zasilacza miernikiem, podmień na jakiś inny markowy, sprawdź RAM Memtestem

Jest winowajca padnięty zasilacz jaki najlepiej dokupić myśląc przyszłościowo (będę wymieniał wszystkie podzespoły)

…kolego przed wymianą zasilacza spróbuj w starym zasilaczu delikatnie (małą ilością - kropelką) przesmarować preparatem “Kontakt” lub w ostateczności “WD40” styki złącz Molex-ów. Srebrzone styki tych złącz śniedzieją po pewnym czasie i “lubią” tracić (chwilowy) kontakt (dzwonią) co jest powodem wielu awarii np. HDD i nie tylko (np.BSoD). Jeśli nie pomoże to wymienisz zasilacz. Szkoda, że nie napisałeś co padło w zasilaczu.  

 


Ten komp stał tydzień nie ruszany wczoraj próbowałem go włączyć i było to samo co wcześniej tj. czarny ekran skrzynka coś tam pracuje podpiełem działający zasilacz i wszystko ok jak ręką odjął po czym ten niedziałający podpiełem do drugiego kompa i nic nawet już nie startuje więc chyba odrazu poleci na śmietnik i musze rozglądać się za czymś nowym tylko czym może ktoś coś poleci?

Jaki budżet?

 

Na przykład XFX Pro 550W

…nie podajesz dokładnie jaką masz kartę graficzną czy HD4850 (114W) czy HD4870 (157W) a może HD4890 (190W) jak wdać każda pobiera inną maksymalną moc (nie TDP).

Do pierwszych dwóch kart jeden  z nw. dwóch zasilaczy: 

•  Corsair VS 450W (CP-9020049-EU), 1 x 12V(34A),  408W , aktywny PFC*, (specyfikacja)

:heart:  XFX Core 450W (s.PRO), 1 x 12V(34A),  408W , Seasonic, aktywny PFC*, 80+ Bronze, (specyfikacja),

do trzeciej:

:heart:  XFX PRO 550W (P1-550S-XXB9), linia +12V(44A),  528W , aktywny PFC*, Seasonic, 80+ Bronze, 

 

Osobiście kupiłbym XFX PRO 550W.

 

Corsair ma 3 lata gwarancji, a XFX 5 lat.


Witam chciał bym odgrzać temat. Stanęło na tym, że zasilacz został wymieniony na XFX Pro 550W mija ok miesiąc i problem znowu wraca z tym, że narazie bez blue screnów. Komputer się zawiesz lub monitor nie dostaje sygnału trzeba go  odłączyć z prądu parę razy żeby załapał dodam, że po wyjęciu Karty graficznej na karcie Zintegrowanej jest to samo.

No to najbardziej podejrzana teraz płyta główna?

 

Zrób test pamięci memtest86 i wrzuć zdjęcie po całym przebiegu.

 

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

 

HWMonitor i wrzuć screen.

 

HD Tune 5.50 opcja health i wrzuć screen.

HDTune

 

http://zapodaj.net/a32c9d322fb96.png.html

 

Hw MOnitor

 

lhttp://zapodaj.net/507fb038740ec.png.html

 

Z memtesta wrzuce jutro

Temperatury nie są zbyt wysokie (poza CPUTIN, który jak widać wariuje), a jak pod obciążeniem (OCCT/Furmark)?

Dysk na moje oko czysty, w nim nie należy przyczyny wyszukiwać.

System. Przeinstalowywałeś go może? Jest to MSDN’owa czy jakaś przerobiona, z nieoryginalnego źródła? Zdarzało się w moim wypadku, naprawiając znajomym komputery, że oryginalne Windowsy nie działały poprawnie, a mutacje typu MX ruszały bez problemów. A na innym sprzęcie odwrotnie.

 

A co do płyty: jeśli okaże się że RAM jest sprawny to przy okazji wyjmij i przeczyść pola stykowe procesora, a nuż coś nie łączy i nie dostaje procek odpowiedniego napięcia, więc przy wyższym obciążeniu nie wyrabia? Wyeliminować trzeba każdą błahostkę przed zakupem nowej płyty, bo może bardziej warto zainwestować w mocniejszą, nowocześniejszą na Sockecie 1150 sprzedając pozostale podzespoły?

Wracamy znowu Wynik memtestu pass 1 error 0. Zrobiłem format działało tydz znowu wróciły te same objawy. System to Windows 7 Ultimate x84. mam go chyba od 2 lat i wcześniej było ok  Jak mi się uda go uruchomić wrzucę Hd tune i Hw po formacie może coś się zmieniło.

 

No i jest problem teraz to on się wogóle nie chce włączyć zawiesza się co chwile

 

Screan z HW po formacie 

 

http://zapodaj.net/927b94fd1b251.jpg.html

 

 

Jakieś pomysły co dalej ?