Czarny ekran brak biosu

Witam

Namieszałem strasznie

Miałem win10 zainstalowany na uefi
Chciałem zmienić i zainstalowac win7 z plyty przez uefi, ale nie startowało, zmieniłem na uefi+legacy
Zmienilem kolejność botowania dałem pierwszy cd, ale wyskoczylo mi po restarcie

“Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device”

Na klikanie w klawiature nic nie reagowal, ctrl+alt+del tez nie
Wyłączyłem wypiąlem jedna kosc ram i wyjąłem baterie na chwile z plyty …

Teraz nic nie startuje czarny ekran
Dodam że plyta to msi h81m-p33
Bardzo prosze o pomoc jak to odkręcić teraz

Mam 3 dyski, na jednym ssd był system
Klawiaturę mam bezprzewodowa na usb, ale po kablu usb to samo było

Pomocy

Czy nadal nie reaguje? Szczególnie klawisze Delete, F2, Esc.

Po włączeniu monitor nie podswietla się, komputer nie daje obrazu wogole na monitor
Po dsub i dvi to samo, baterie wyciaglem na 5 min i zwarlem na włożonej bateri cmos na 10 sek.

Nic to nie dało

Wyczytałem że można zrobić recovery biosu przez usb, nagrałem na fat32 plik biosu i mam niby odlączyc wszystkie napedy i dvd i podłączyc usb z tyłu

Wątpie że to coś da, bo nie ma obrazu na monitorze w ogole
Da się odratowac tą plyte ? najgorsze ze nie sknocilem nic przy aktualizacji bo jej nie robiłem nigdy.

Najdziwniejsze dlaczego nic nie widac na ekranie ? może to przez ten fastboot i uefi

Pytałem czy klawiatura reaguje podczas startu komputera? Czy da się wejść do BIOSu?

Zobacz czy dobrze włożyłeś RAM. Wyjmij i włóż jeszcze raz

Nie idzie wejsc

Windows10 był instalowany w uefi i zeby wejsc do biosu musialbym właczyc system i tam ustawic aby po restarcie odpalił się bios.

Przyciskam del i nic… ale chyba nic z tego nie będzie bo tak jak mowie przy wlączeniu kompa nie slychac pikniecia bios aby monitor sie nie podswietla

Wykonaj radę wyżej, zostaw najlepiej tylko jedną pamięć w slocie najbliższym procesorowi.
Ponadto poszukaj zaraz obok baterii gniazda JBAT1 z dwoma gołymi pinami, wyłącz komputer kompletnie z sieci 230V i nie tylko wyjmij baterię, ale również zewrzyj na kilka sekund czymś metalowym te dwa piny w gnieździe JBAT1.
Wszystko zmontuj i próbuj dalej. W tej płycie do BIOSu wchodzi się z klawisza Delete, lub przez użycie przycisku GO2BIOS na płycie głównej i ponowne wykonanie startu komputera . Nie wiem jednak czy masz u siebie taki przycisk, ponieważ jest opcjonalny.
PS. Do czasu uruchomienia komputera radzę odłączyć wszelkie przewody z dwóch dysków, na których nie ma być systemu. Podłączyć je dopiero po prawidłowym uruchomieniu (zainstalowaniu) systemu na dysku SSD.

@Astor444 Uratowałeś mi dzień :smiley:

Niby robiłem reset cmos ale z włożoną baterią
Teraz zrobiłem na wyjętej i wszystko śmiga, ustawiłem tryb uefi i odpowiedni boot manager i windows odpalił bez problemu.

Ps. dodam że nawet 40 min bez baterii tez nic nie dało.

Chciałem zmienić na win7 bo mam sporo bluescreen i w chrome co chwile mam komunikat "kurza twarz"
Domyślam się że to przez dołożoną kość ram ;/ niby takie same parametry ma jak ta pierwsza, jedynie innej firmy.
Zostawiłem teraz starą kość 4gb i zobacze czy dalej będą bsody

Dzięki jeszcze raz…

Ps2 Jest możliwa instalacja win7 z dvd przez uefi ? Mam oryginalną płyte 32&64 bit win7 ale nie chciało mi wystartować jej

1 polubienie

Spróbuj przy włożonej tej płycie instalacyjnej uruchomić (zrestartować) komputer, naciskając pulsacyjnie klawisz F11. Powinno się pojawić menu startowe. Tam wybierz napęd CD/DVD.