Czarny ekran, brak obrazu HP Pavilion DV 5000

Witam,

Problem taki jak w temacie. Mam notebooka HP Pavilion DV5000. Nie mogę dokreślić dokładnego modelu gdyż nie jestem w stanie zobaczyć niczego na ekranie. Dziś złożyłem go, gdyż brakowało mi radiatora i okazało się że wtyk od matrycy jest zbyt krótki (płyta główna na chipsecie AMD została wymieniona na inną, opartą na chipsecie INTEL. Wejście do wtyku zostało przesunięte o 1,5 cm w prawą stronę). Postanowiłem podłączyć go ‘na siłę’. Matrycę trzymaną w dłoni, podłączyłem do komputera i go włączyłem. Wentylator się włączył i diody. Niestety na ekranie nie było widać nic. Wcześniej na poprzedniej płycie głównej działała. Kupiłem na allegro kabel od matrycy i czekam na jego dostarczenie (wcześniej opisany problem). Nie mam możliwości sprawdzenia czy to jest wina płyty głównej, czy samej matrycy na innym komputerze. Nie wiem czym może być spowodowana usterka. Czy matryca może być nie kompatybilna z płytą główną? Może to wina inwertera. Może inne części bazowe takie jak procesor. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,

adamo000

podłącz zewnętrzny ekran do d-suba… to coś się wykluczy, zamiast samemu się bawić lepiej serwis :slight_smile:

Sprawdziłem przed chwilą na monitorze podłączonym właśnie pod d-sub i się okazało że jest obraz i wszystko działało. Może to inwerter albo taśma od matrycy. Co do serwisu to mógłbym dopiero w poniedziałek go zawieść a zależy mi na samodzielnym naprawieniu tego.