Czarny ekran do czasu "Zapraszamy". Nie mogę wejść do BIOSu

Witam,

Problem mój polega na tym że gdy włączam komputer monitor jest w stanie takim jakby komputer jeszcze się nie włączył przez co nie mogę wejść w BIOS mimo, iż klikając “delete” słyszę dźwięk BIOSu ale nie mam ekranu. Podczas pojawienia się ekranu “Zapraszamy” włącza sie ekran w monitorze oraz światło na myszce czyli sama mysz. Klawiatura włącza się wraz z komputerem/BIOSem.

Kiedyś wszystko było git.

System: Windows 7 64-bit

BIOS dziś aktualizowałem z powodzeniem lecz przez @BIOS a dostępu nadal potrzebuję.

Jaka płyta główna?

Prawdopodobnie w jakiś sposób masz ustawione pomijanie tego ekranu bootowania (z logo producenta płyty głównej). Zresetuj ustawienia BIOSu poprzez wyjęcie baterii na płycie głównej na ~10minut (po 10 minutach włóż z powrotem). Po uruchomieniu BIOS musi poprosić Cię o wpisanie daty/godziny. To powinno zakończyć sprawę.

Nie zawsze zapyta o datę i godzinę - ba, najczęściej ustawi datę fabryczną.

Dodatkowo od czekania 10 minut lepsze jest znalezienie 2 lub 3 gold-pinów podpisanych jako “CMOS” (jeśli będą 3, to zazwyczaj jest tam jumper i wystarczy go przełożyć w drugie ustawienie, jeśli natomiast będą 2 to wystarczy je zewrzeć). Nowszym rozwiązaniem jest guzik oznaczony Reset BIOS.

Jak wygląda taki Jumper masz na Google Grafika

Resetowałem wczoraj BIOS, wyjąłem baterie na ok.20 minut. Nic to nie dało.

Płyta główna to : Gigabyte GA-G31M-ES2L  rev 2.0

Jedyne co mi przychodzi na myśl to wgranie od nowa wsadu do kości biosu, ale to raczej mało prawdopodobne, że coś da.