Czarny ekran gdy włożony nowy procesor

Nietypowa bo 2 slotowa płyta główna i 2 xeony E5440
Czyli 4 rdzenie po 2.88 ghz.
Czarny ekran przy właczeniu.

Gdzie ten czarny ekran? W bios czy w systemie?

Upewniłeś się czy procesory są identyczne? Występowały 3 rewizje: B1, C0, E0.

Zaraz Ty składasz serwer jako komputer domowy?

A jesteś pewny, że te “nowe” 11-to letnie procesory są dobre? A płyta główna równie “nowa”?

Po kolei
-czarny ekran czyli jest o w stanie czuwania nie włacza biosu i systemu.
-komputer hp xw 8400 mam od początku płyta działa z starym prockiem. Procesory pochdzą od jednego sprzedającego na allegro i mają gwarancję nie mam pewności do ich działania ale sprzedający zapewnia 100% sprawność.
-tak składam serwer/stację roboczą jako komputer domowy. Dodam że zostały zamontowane NOWE ramy
(32 gb w 8 kościach po 4 gb)

-Oraz panie mark nie powiedziałem że płyta jest nowa a procesory są nowe względem poprzedniego

Z jednym procesorem się włącza? Chyba można tak zrobić.

Ram jest na pewno dobry? Sprawdzałeś ze starym procesorem?

Włacza się tylko z starym. jeden nowy też nie załącza ekranu.Z ramem jest ok przeprowadzone testy

Może trzeba wgrać nowszy bios na starym procesorze?

Jest najnowszy tak myślę bo nigdzie nowszego nie widziałem. To też nie wina zasilacza ma 700w
A karta graficzna tylko na uruchomienie hd 4850

Może zabrzmi głupio, ale sprzedaj wszystko i weź normalny set na Ryzenie 1400. To nie ironia, ale nawet te “NOWE pamięci” niekoniecznie musza być nowe, może coś w płycie uszkodzone, a może Bios trzeba wymienić na inny, a może drugi procesor nie działa (np. uszkodzenie przy modowaniu do cywilnej płyty)… te dylematy masz z własnego wyboru i… potrzebowałbyś na dobrą sprawę drugiej maszyny do testów. Tylko taka zabawa wyjdzie jeszcze droższa.

Witam,
stacja robocza HP xw8400 nie jest w stanie obsłużyć tych procesorów Intel Xeon E5440, o których piszesz. Tutaj nawet aktualizacja BIOSu nie pomoże.

Jeśli chciałbyś mieć dwa procesory 4-rdzeniowe na tej płycie głównej to maksymalnie możesz tam włożyć Intel Xeon X5355 lub X5365.

Poniżej fragment HP QuickSpecs do xw8400.

Pozdrawiam.

Nie są modowane

Niedobrze dzięki bardzo