Czarny ekran - Grub, nie działają sterowniki

(Desunoto1994) #1

Zainstalowałem normalnie ubuntu 11.04 (Ubuntu 11.04PL Niebiańska Nimfa DVD/USB i386). Po instalacji komputer wyświetla bios i jak ma się wyświetlić GRUB monitor wyświetla napis "Mode not Supported". Odczekałem jakieś 20 sekund i pokazał mi się panel logowania do ubuntu. Obraz wyświetla się w słabej jakości. Żadne z proponowanych sterowników nie działa. Ściągnąłem ze strony nvidi sterowniki ale mają rozszerzenie *.run i nie mogę ich zainstalować ponieważ wyświetla się błąd. A do trybu tekstowego za nic nie mogę wejść, kombinacje klawiszy Ctrl+Alt+ -/+, Ctrl+Alt+F1/F2 nie działają.

Monitor: MAG LM705

Karta: GeForce 6150SE

(LeserGD) #2

Na problem z grubem spróbuj: >> Klik <<

PS.: Szukajka nie gryzie :stuck_out_tongue:

(Desunoto1994) #3

A powiedz jeszcze jak uruchomić tryb tekstowy żebym mógł zainstalować te sterowniki do nvidii. Może robię coś nie tak.

(Qba Lukaszczyk) #4

Co do sterowników, odpal program "Dodatkowe sterowniki". Wszystko powinno się zainstalować (komputer musi być podpięty do sieci).

(Desunoto1994) #5

No sorry ale napisałem, że "Żadne z proponowanych sterowników nie działa."

(LeserGD) #6

Jak po rozwiązaniu problemu z grubem możesz się rownież przełączyc na konsolę (Alt + Ctrl + F1), to zrób to.

Potem wyłącz okna: sudo /etc/init.d/gdm stop

W następnej kolejności zainstaluj sterownik do karty graficznej.

(Desunoto1994) #7

Grub zrobione, stery zainstalowane.

Ale jeśli próbuje włączyć grę przeznaczoną na linuxa to znów wyświetla się napis na monitorze "Mode not Supported"

(LeserGD) #8

Musisz poszukać jak włączyć grę z wymuszeniem konkretnej rozdzielczości, bądź konkretnego odświeżania.

(Desunoto1994) #9

Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy sterowniki dobrze się wgrały?

A i czemu po grubie nie mam napisu Ubuntu i tych kropek tylko to tło z gruba a potem pokazuje mi się panel logowania.

(LeserGD) #10
glxinfo | grep direct

Przy opcji Direct rendering powinna być informacja yes

(Desunoto1994) #11

Uruchomiłem tą gierkę przez Wine w osobnym pulpicie z wersji pod windowsa i działała ale zaś problem był w tym, że tnie się ta gra.