Czarny ekran - Grub, nie działają sterowniki

Zainstalowałem normalnie ubuntu 11.04 (Ubuntu 11.04PL Niebiańska Nimfa DVD/USB i386). Po instalacji komputer wyświetla bios i jak ma się wyświetlić GRUB monitor wyświetla napis “Mode not Supported”. Odczekałem jakieś 20 sekund i pokazał mi się panel logowania do ubuntu. Obraz wyświetla się w słabej jakości. Żadne z proponowanych sterowników nie działa. Ściągnąłem ze strony nvidi sterowniki ale mają rozszerzenie *.run i nie mogę ich zainstalować ponieważ wyświetla się błąd. A do trybu tekstowego za nic nie mogę wejść, kombinacje klawiszy Ctrl+Alt+ -/+, Ctrl+Alt+F1/F2 nie działają.

Monitor: MAG LM705

Karta: GeForce 6150SE

Na problem z grubem spróbuj: >> Klik <<

PS.: Szukajka nie gryzie :stuck_out_tongue:

A powiedz jeszcze jak uruchomić tryb tekstowy żebym mógł zainstalować te sterowniki do nvidii. Może robię coś nie tak.

Co do sterowników, odpal program “Dodatkowe sterowniki”. Wszystko powinno się zainstalować (komputer musi być podpięty do sieci).

No sorry ale napisałem, że “Żadne z proponowanych sterowników nie działa.”

Jak po rozwiązaniu problemu z grubem możesz się rownież przełączyc na konsolę (Alt + Ctrl + F1), to zrób to.

Potem wyłącz okna: sudo /etc/init.d/gdm stop

W następnej kolejności zainstaluj sterownik do karty graficznej.

Grub zrobione, stery zainstalowane.

Ale jeśli próbuje włączyć grę przeznaczoną na linuxa to znów wyświetla się napis na monitorze “Mode not Supported”

Musisz poszukać jak włączyć grę z wymuszeniem konkretnej rozdzielczości, bądź konkretnego odświeżania.

Jest jakiś sposób na sprawdzenie czy sterowniki dobrze się wgrały?

A i czemu po grubie nie mam napisu Ubuntu i tych kropek tylko to tło z gruba a potem pokazuje mi się panel logowania.

glxinfo | grep direct

Przy opcji Direct rendering powinna być informacja yes

Uruchomiłem tą gierkę przez Wine w osobnym pulpicie z wersji pod windowsa i działała ale zaś problem był w tym, że tnie się ta gra.