Czarny ekran i kursor, ale menadżer działa

Witam mam identyczny problem co tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/czarny-ekran-po-uruchomiuniu-komputera-t397287/ to znaczy, że komp uruchamia się, ale jest czarny ekran, myszka działa i menadżer zadań też. Okrężną drogą przez menadżera można bez  problemu włączyć wszystko. Pulpit nie jest jednak widoczny i pasek start tak samo. nawet przyciskiem z ikonką windows nie mozna włączyć startu. Ekrany np. neta uruchamiają się na całym ekranie jakby pasek start nigdy nie istniał. No i cały czas jest czarny pulpit. Pytanie, czy ktoś wie co to może być, robiłem adw cleanerem, ccleanerem, obecnie robie skan avastem. Ściągnałem też otl, ale nie wiem jak działa, chętnie bym się dowiedział. Aha ściągałem programy wcześniej ze strony dobreprogramy, konkretnie ‘wordtopdf’ i avast za każdym razem wykrył mi wirusa. Za drugim razem kazał mi ponownie uruchomić  kompa zeby zrobic skan. Jak uruchomilem to juz bylo czarno. Mam windows 7. Pomocy! !!

Ubij w managerze explorer.exe jeżeli działa, potem win+r wpisz explorer.exe

Jak wordtopdf nie pasuje avastowi, to zainstaluj jakiś pdf printer, np od bullzip’a

+pierwsze trzy punkty z postu Dimatheusa z wspomnianego tematu

cześć skulllover -ja mam taką podpowiedź czy coś zadziała jak użyjesz 3 klawiszy Ctrl+Shift+Esc > powinno wywołać okno Menadżera zadań > gdy się uruchomi MZ w zakładce Plik > Uruchom > nowe zadanie

udało mi się zrobić przywracanie systemu, więc wszystko jest git. Nie wiem czy problem się nie powtórzy.