Czarny ekran i kursor, zero reakcji w menadżerze

Znów z problemem :confused:

Tym razem polega na tym, że z jakiejś strony zalęgło mi się coś dziwnego, wg internetowych porad znalezionych w Google to SpiritA, starożytny wirus na DOS’a.

Objawy są następujące: Windows startuje normalnie, loguję się i widzę przygotowanie pulpitu a potem czarny ekran i kursor. Za chwilę zmienia się on w biały ekran i kursor, a potem znów czarny. Nie da się zrobić kompletnie nic to znaczy skrót ctrl + alt + del działa, ale kiedy włączam menadżer zadań to dalej jest czarny ekran :confused: Ktoś pomoże? Co z tym fantem zrobić?

Uruchom system w trybie awaryjnym z wierszem polecenia i wykonaj przywracanie systemu.

Po uruchomieniu komputera naciskaj klawisz F8 i wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

http://support2.kaspersky.com/pl/493#q1

W wierszu polecenia wpisz: rstrui.exe

http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … and-prompt

“No restore points have been created on your computers’s system drive.” Dalej mam przejść do System Protection i tam mam kilka zakładek: Computer Name, Hardware, Advanced i Remote. Gdzieś iść? Co robić? :confused:

Dobra zastosowałem do porady z linku… Zaraz sie okaże…

Dodane 13.09.2013 (Pt) 11:53

Nic z tego, polecenie rstrui.exe powoduje wyskoczenie okna z powyższym napisem :confused:

Czy po F8 masz dostępną opcję Napraw komputer?

Jeżeli opcja jest dostępna to pobierz Farbar Recovery Scan Tool na pendrive i utwórz logi.

Uruchomienie FRST - scenariusz trzeci: Wiersz polecenia z opcji Napraw komputer

Witam

  • najpierw odblokować konto administratora (np NTPWEDIT z XP Live na Hiren’s Boot CD)

  • F8 - uruchom tryb awaryjny z wierszem poleceń, zaloguj się na konto administratora

  • wpisać “chkdsk /f”, zapyta czy sprawdzić dysk przy ponownym uruchomieniu.

  • restart, tryb normalny, jeszcze raz na konto administratora i zapuścić combofix

Jeżeli konto użytkownika uruchomi się normalnie, to można odpalić “cmd” w trybie administratora i wpisać “net user administrator /active:no” - zniknie wtedy możliwość wyboru konta administratora przy logowaniu

Oczywiście po wszystkim lepiej przeskanować

Jak na razie tym sposobem udało się uratować 2 różne systemy Vista

Pozdrawiam