Czarny ekran i kursor

(Mateuszcichowski) #1

Mam taki o to problem. System uruchamia się normalnie, kiedy loguję się na moje konto, które jest kontem administracyjnym pojawia się czarny ekran oraz kursor i nic nie mogę zrobić, natomiast kiedy loguję się na inne konto wszystko działa normalnie. Był już taki temat na tym forum chyba lecz nie znalazłem rozwiązania. Pomóżcie.

-- Dodane 11.02.2012 (So) 14:21 --

Dodam jeszcze, że mam windows 7 64 bit

(Semtex) #2

Czy instalowałeś jakieś aktualizacje ostatnio, ewentualnie niecertyfikowane style wizualne dla Windows 7, ogólnie opisz co zrobiłeś przed wystąpieniem problemu, czy sprawdziłeś Swoje konto Admina w trybie awaryjnym systemu (F8 zaraz po ekranie BIOS), dalsze działanie uzależnimy od odpowiedzi...

(Mateuszcichowski) #3

Żadnych aktualizacji nie instalowałem, nie przypominam też sobie żebym grzebał coś w stylach. Z komputera korzystałem normalnie żadnych jakis oprogramowań nic nie instalowałem. Jakieś dwa tygodnie temu defragmentowałem dyski ale wątpię, że to ma jakieś znaczenie. Uruchamiałem system w trybie awaryjnym i czarny ekran występuje nadal. Ale nie wciskałem F8 po prostu włączyłem system w trybie awaryjnym. Dodam jeszcze, że manadżer zadań działa normalnie ale proces explorer.exe jest uruchomiony więc problem tkwi gdzie indziej.

(Raitopl) #4

Spróbuj zamknąć proces explorer.exe. Zobacz, jakie są zmiany. Jeśli uruchomiła się Tobie czysta tapeta, to znaczy, że problem tkwi tam. Ja miałem podobnie, tyle, że miałem "fałszywy proces", i zżerał mi on tyle procesora i ram, że karta mi się prawie spaliła.

(Mateuszcichowski) #5

Próbowałem też tego ale nic się nie dzieję, jak był czarny ekran tak jest nadal.

(Semtex) #6

Na początek spróbuj metody @Raitopl jak nie zadziała to:

Zrestartuj-> zaraz po ekranie Bios wciśnij kilka razy F8-> wyskoczy menu trybu awaryjnego-> wybierz "Napraw Komputer"-> system pokaże ekran jak podczas instalacji systemu-> następnie zaproponuje "automatyczną naprawę" jeżeli znajdzie problem-> możesz mu na to pozwolić lub przerwać-> powinny pojawić się narzędzia naprawy systemu-> wybierz CMD-> w otwartej konsoli wpisz sfc /scannow potwierdź Enter-> poczekaj na zakończenie skanowania spójności plików-> jeżeli zostanie znaleziony problem to zostaniesz poproszony o restart-> wykonaj i daj znać, możesz też spróbować przywrócić system do jakiegoś wcześniejszego punktu, może pomóc...

Jeżeli zawiedzie, to można spróbować utworzyć nowe konto admina i na nie z migrować, stare usunąć...

(Mateuszcichowski) #7

Więc tak system niby naprawił problem, później uruchomił się ponownie wpisałem ta komende sfc/scannow ale wyskoczyło coś, że jakaś diagnoza problemów nie jest skończona czy coś w tym stylu. Czarny ekran jest nadal. Chyba jedyną opcją jest stworzenie nowego konta.

(Semtex) #8

Spróbuj jeszcze przywracania systemu, znajdziesz je również w panelu z narzędziami, instrukcja dodania wyżej...

(Mateuszcichowski) #9

A czy jest jakiś sposób żeby z tamtego konta przerzucić dokumenty i inne rzeczy na to nowe konto? Ponieważ niektóre dokumenty są mi potrzebne

(Semtex) #10

Czy te Twoje pliki są "widzialne" z poziomu tych działających kont na Twoim kompie?

(Mateuszcichowski) #11

No własnie pliki na dyskach są widzialne ale dokumenty nie

-- Dodane 11.02.2012 (So) 19:38 --

Teraz mam znowu nowy problem, obok kursora myszki cały czas jest ikonka pracy w tle. To nic poważnego, ale denerwuje mnie to ;/ Jak to naprawic?

(Semtex) #12

Co do dokumentów:

Jeżeli są zapisane w standardowej lokalizacji: Wejdź na partycję systemową C: -> Użytkownicy-> Znajdziesz tam folder z nazwą Swojego konta admina-> wejdź w niego-> powinny tam być wszystkie Twoje foldery Użytkownika-> jeżeli zapisałeś w którymś Swoje dokumenty to powinieneś mieć do nich dostęp z tej lokalizacji...

Co do kręcenia kursorem, coraz bardziej zaczynam myśleć że złapałeś jakiegoś syfka: pobierz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... lware+1.38 ->zainstaluj-> wykonaj pełne skanowanie wszystkich dysków-> zobaczymy co z tego wyjdzie...

(Mateuszcichowski) #13

Właśnie przeskanowałem avastem kompa znalazło jednego wirusa ale właczyłęm szybkie skanowanie jutro włącze dokładne.

-- Dodane 11.02.2012 (So) 20:25 --

Mam jeszcze jedno i ostatnie pytanie czy jeśli usunę moje poprzednie konto to czy programy i inne rzeczy na nim zainstalowane nie zostaną utracone?

(Semtex) #14

Nie Avastem tylko tym programem, który podałem, jak jest infekcja to resztą będziemy martwić się później...

Podaj co znalazł Avast..?

(Mateuszcichowski) #15

Teraz ci nie moge powiedziec po już ten plik zostal usuniety, wlasnie zaczynam skanowanie tym programem zobaczymy co znajdzie.

-- Dodane 11.02.2012 (So) 21:48 --

Program znalazł mi aż 5 trojanów... Niewiem czy usuwać te pliki czy moga zostać w kwarantannie?

(Semtex) #16

Pokaż logi z programu. Jednak myślę że musisz otworzyć temat w dziale bezpieczeństwo bezpieczenstwo-f16.html , przeczytać i zastosować się do tego tematu (wykonaj logi OTL wg. instrukcji) otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html , specjaliści pomogą Ci pozbyć się infekcji całkowicie, bardzo możliwe że przy okazji rozwiąże się Twój problem z kontem, niestety nie jestem w stanie pomóc Ci w dziedzinie usuwania syfu z systemu, nie moja działka :wink: , jeżeli po wyczyszczeniu problem będzie nadal występował to będziemy tu nadal kontynuować....

(Mateuszcichowski) #17

http://www63.zippyshare.com/v/12541625/file.html - logi