Czarny ekran i kursor

Mam taki o to problem. System uruchamia się normalnie, kiedy loguję się na moje konto, które jest kontem administracyjnym pojawia się czarny ekran oraz kursor i nic nie mogę zrobić, natomiast kiedy loguję się na inne konto wszystko działa normalnie. Był już taki temat na tym forum chyba lecz nie znalazłem rozwiązania. Pomóżcie.

Dodane 11.02.2012 (So) 14:21

Dodam jeszcze, że mam windows 7 64 bit

Czy instalowałeś jakieś aktualizacje ostatnio, ewentualnie niecertyfikowane style wizualne dla Windows 7, ogólnie opisz co zrobiłeś przed wystąpieniem problemu, czy sprawdziłeś Swoje konto Admina w trybie awaryjnym systemu (F8 zaraz po ekranie BIOS), dalsze działanie uzależnimy od odpowiedzi…

Żadnych aktualizacji nie instalowałem, nie przypominam też sobie żebym grzebał coś w stylach. Z komputera korzystałem normalnie żadnych jakis oprogramowań nic nie instalowałem. Jakieś dwa tygodnie temu defragmentowałem dyski ale wątpię, że to ma jakieś znaczenie. Uruchamiałem system w trybie awaryjnym i czarny ekran występuje nadal. Ale nie wciskałem F8 po prostu włączyłem system w trybie awaryjnym. Dodam jeszcze, że manadżer zadań działa normalnie ale proces explorer.exe jest uruchomiony więc problem tkwi gdzie indziej.

Spróbuj zamknąć proces explorer.exe. Zobacz, jakie są zmiany. Jeśli uruchomiła się Tobie czysta tapeta, to znaczy, że problem tkwi tam. Ja miałem podobnie, tyle, że miałem “fałszywy proces”, i zżerał mi on tyle procesora i ram, że karta mi się prawie spaliła.

Próbowałem też tego ale nic się nie dzieję, jak był czarny ekran tak jest nadal.

Na początek spróbuj metody @Raitopl jak nie zadziała to:

Zrestartuj-> zaraz po ekranie Bios wciśnij kilka razy F8-> wyskoczy menu trybu awaryjnego-> wybierz “Napraw Komputer”-> system pokaże ekran jak podczas instalacji systemu-> następnie zaproponuje “automatyczną naprawę” jeżeli znajdzie problem-> możesz mu na to pozwolić lub przerwać-> powinny pojawić się narzędzia naprawy systemu-> wybierz CMD-> w otwartej konsoli wpisz sfc /scannow potwierdź Enter-> poczekaj na zakończenie skanowania spójności plików-> jeżeli zostanie znaleziony problem to zostaniesz poproszony o restart-> wykonaj i daj znać, możesz też spróbować przywrócić system do jakiegoś wcześniejszego punktu, może pomóc…

Jeżeli zawiedzie, to można spróbować utworzyć nowe konto admina i na nie z migrować, stare usunąć…

Więc tak system niby naprawił problem, później uruchomił się ponownie wpisałem ta komende sfc/scannow ale wyskoczyło coś, że jakaś diagnoza problemów nie jest skończona czy coś w tym stylu. Czarny ekran jest nadal. Chyba jedyną opcją jest stworzenie nowego konta.

Spróbuj jeszcze przywracania systemu, znajdziesz je również w panelu z narzędziami, instrukcja dodania wyżej…

A czy jest jakiś sposób żeby z tamtego konta przerzucić dokumenty i inne rzeczy na to nowe konto? Ponieważ niektóre dokumenty są mi potrzebne

Czy te Twoje pliki są “widzialne” z poziomu tych działających kont na Twoim kompie?

No własnie pliki na dyskach są widzialne ale dokumenty nie

Dodane 11.02.2012 (So) 19:38

Teraz mam znowu nowy problem, obok kursora myszki cały czas jest ikonka pracy w tle. To nic poważnego, ale denerwuje mnie to ;/ Jak to naprawic?

Co do dokumentów:

Jeżeli są zapisane w standardowej lokalizacji: Wejdź na partycję systemową C: -> Użytkownicy-> Znajdziesz tam folder z nazwą Swojego konta admina-> wejdź w niego-> powinny tam być wszystkie Twoje foldery Użytkownika-> jeżeli zapisałeś w którymś Swoje dokumenty to powinieneś mieć do nich dostęp z tej lokalizacji…

Co do kręcenia kursorem, coraz bardziej zaczynam myśleć że złapałeś jakiegoś syfka: pobierz http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lware+1.38 ->zainstaluj-> wykonaj pełne skanowanie wszystkich dysków-> zobaczymy co z tego wyjdzie…

Właśnie przeskanowałem avastem kompa znalazło jednego wirusa ale właczyłęm szybkie skanowanie jutro włącze dokładne.

Dodane 11.02.2012 (So) 20:25

Mam jeszcze jedno i ostatnie pytanie czy jeśli usunę moje poprzednie konto to czy programy i inne rzeczy na nim zainstalowane nie zostaną utracone?

Nie Avastem tylko tym programem, który podałem, jak jest infekcja to resztą będziemy martwić się później…

Podaj co znalazł Avast…?

Teraz ci nie moge powiedziec po już ten plik zostal usuniety, wlasnie zaczynam skanowanie tym programem zobaczymy co znajdzie.

Dodane 11.02.2012 (So) 21:48

Program znalazł mi aż 5 trojanów… Niewiem czy usuwać te pliki czy moga zostać w kwarantannie?

Pokaż logi z programu. Jednak myślę że musisz otworzyć temat w dziale bezpieczeństwo bezpieczenstwo-f16.html , przeczytać i zastosować się do tego tematu (wykonaj logi OTL wg. instrukcji) otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html , specjaliści pomogą Ci pozbyć się infekcji całkowicie, bardzo możliwe że przy okazji rozwiąże się Twój problem z kontem, niestety nie jestem w stanie pomóc Ci w dziedzinie usuwania syfu z systemu, nie moja działka :wink: , jeżeli po wyczyszczeniu problem będzie nadal występował to będziemy tu nadal kontynuować…

http://www63.zippyshare.com/v/12541625/file.html - logi