Czarny ekran i mrugający myślnik przy próbie instalacji syst

Może powiem od czego sie zaczęło, może to ułatwi rozwiązanie problemu. Korzystałem długo z komputera, bez żadnych formatów itp aż komputer zaczął wywalać błędy związane z dyskiem, zawieszać się etc więc postanowiłem sformatowac dysk i zainstalować system od nowa. I tu pojawia się problem, gdy windows skończy te swoje kopiowanie plików i ma przejść do instalowania to ekran staje się czarny i w lewym górnym rogu mruga myślnik. Może tak w nieskończoność mrugać. To samo jest przy instalacji ubuntu , mogę wybrać język, klikam install i to samo, myślnik w rogu. Dlatego myślę, że to wina hardware.

Wie ktoś może czego to wina? Czy może to być związane z tymi problemami z dyskiem o których komputer mnie informował? Czy to raczej coś innego? Da radę to jakoś naprawić?

Skoro podejrzewasz dysk - to powinieneś mu zafundować diagnostykę - ot choćby chkdsk.

Miałem takie coś kiedyś u kumpla, jak mu os’a na lapie stawiałem (hp o ile dobrze pamiętam), trwało to dość długo ale w końcu ruszyło - sprawdzałem to z 2-3 razy za każdym tak samo (pisi był nowy btw).