Czarny ekran i System Options Not Set

Cześć
dzisiaj taki błąd rodzicom wyskoczył na kompie przy uruchomieniu jak na screenie. Wyłączali bez problemu, bez resetu i tu nagle taki zonk.
Coś tam jest o baterii, wymieniłem, ale bez zmian. Pomożecie?

Po wymianie baterii wejdź do biosu i sprawdź poprawność konfiguracji - ew. popraw coś, jak będzie źle. Wymiana baterii musi pomóc, bo komunikat na ekranie świadczy o błędzie baterii. Jak to nie pomoże, to możesz jeszcze zresetować bios guzikiem na płycie głównej.

1 polubienie

Wymiana baterii musi pomóc

Nie musi jak nie działa jej podtrzymanie (ładowanie) nie będzie działać.

@Oskarr - jedyna rada nie odłączaj zasilania od kompa tzn. jak kończysz na nim pracę zawsze musi mieć napięcie (nie wyłączaj np. listy zasilającej) wtedy nie będziesz musiał konfigurować biosu za każdym włączeniem komputera.

1 polubienie

Jak sprawdzić poprawność konfiguracji? W której zakładce? Co tam może być źle? Nie wiem czy dobrze zrozumiałem podczas komunikatu, że coś z datą może się przestawiło. To też może być problem? A w którym miejscu jest ten guzik na płycie, żeby zresetować, przy baterii? To jest komp u rodziców, nie mój, wiec jakoś to tak na odległość muszę ojcu wytłumaczyć. :slight_smile:

Ja ogólnie zauważyłem, że dziwny problem jest u nich z tym kompem odkąd wyciągnąłem dysk ze starego peceta i przełożyłem do innego. Różne biosy są i chyba szaleje, bo co jakiś czas po uruchomieniu kompa data jest inna. I też zauważyłem, że ma to jakiś wpływ z listwą. Nie wiedziałem, ze to m wpływ na biosa.

Dzięki Panowie. Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia. :wink: