Czarny ekran. Jak zainstalować od nowa windows z boot pendrive

Posiadam laptop Samsung 350V5C-S0, który posiadał oryginalnie posiadał  Windows 8. Zaktualizowany do 8.1. 

 

Pierwotnie posiadał tylko jedną dużą partycję. Chciałem podzielić na dwie System i Dokumenty. Zainstalowałem program  EASEUS Partition Master 10.2 Free Edition .

  1. Zmniejszyłem partycję 

  2. Powstało miejsce nie przydzielone

  3. Zacząłem tworzyć nową partycję D 

  4. System uruchomił się ponownie g

 

Niestety system nie zastartował uruchomił się bios 

 

*wyłączyłem komputer i włączyłem uruchomił się czarny ekran z napisem jak na zdjęciu

 

*następie zbootowałem pendrive z  programem gpard chciałem uruchomić go z boot klikając F10 pokazały się opcję do wyboru nie było pendrive tylko mój dysk hitashi  

 

*z kolei nagrany obraz iso windows 8.1 oryginalny zbotowałem na płytę

 

*włożyłem ją do stacji podczas rozruchu nie uruchomił się automatycznie więc następny rozruch kliknąłem F10 niestety znów nie widział mojej płyty z windowsem tylko dysk

 

*przeczytałem gdzieś że biosie który uruchamiam F12 w zakładce bios miałem wyłączyć  secure boot na disabled o potem CSM OS

 

*jednak w bootdevice priority nie wyło widocznego nic oprócz dysku myśląc że posiadałem zepsutą płytę przegrałem na pendrive dla pewności na drugiego ponieważ ciągle nie widziałem windowsa

 

nie wiem jak mam uruchomić boot pendrive  proszę o pomoc

 

nie posiadam zbyt dużej wiedzy przoszę o wyjaśnienie jak najprostszej

 

dodałem  zdjęcia

 

file:///E:/OneDrive/Obrazy/Internet/2015_0116_1939_15.jpg

file:///E:/OneDrive/Obrazy/Internet/2015_0116_2011_28.jpg

file:///E:/OneDrive/Obrazy/Internet/2015_0116_2019_08.jpg

file:///E:/OneDrive/Obrazy/Internet/2015_0116_2019_18.jpg

file:///E:/OneDrive/Obrazy/Internet/2015_0116_2020_13.jpg

 

 

Cuda cudeńka tu czynisz. Po prostu najpierw tworzysz pendrive z Windowsem (nie przegrywasz bo nic z tego nie będzie) tylko musisz użyć oryginalnej płyty albo obrazu płyty i programu UltraISO albo WiNToBootic (jak nie będę pisał to sobie znajdź opis). Wyłaczas w biosie SecureBoot, bootojesz z pendriwa, pezwchodzisz w tryb rozszerzony, usuwasz wszystkie partycje, tworzysz nowe i instalujesz. Jak masz kupiony laptop z preinstalowanym systemem to powinien pobrać Ci klucz automatycznie z BIOSU. I to koniec.

https://rufus.akeo.ie/

W tym artykule, w rozdziale “Naprawianie komputera za pomocą instalatora systemu” jest opis jak mozna probowac naprawic tego typu problem:

http://www.download.net.pl/jak-rozwiazac-problemy-z-rozruchem-i-uruchamianiem-windowsa-8/n/1346/

 

A bootowalnego pendrive’a, z instalacja Windowsa, mozesz zrobic przy pomocy UltraISO, w nastepujacy sposob:

http://www.dobreprogramy.pl/Bootowalny-pendrive-UltraISO-czyli-instalacja-Windowsa-z-pamieci-USB,Blog,50954.html

 

 

 

Zdaje sie, ze MIko_3 chcialby odzyskac stara partycje i system.

po pierwsze wykonałem kopie wszystkich plików, więc nie zależy mi na danych

1.pobrałem z microsoftu  obraz .iso windowsa 

2.za opmocą programu stworzyłem bootowalny pendrive 

  1. wygląda tak;

*foldery boot,efi,sources , support 

*pliki autorun , bootmgr,bootmgr.efi, mediameta, septum

4.podłączyłem do laptopa 

5.uruchomiłem go

  1. wyświetlił się czrny ekran nacisnołem klawisz nie pomogło 

  2. wszedłem do biosa w którym był wyłączony  w biosie SecureBoot

  3. klikając F10 wyświetlitły się 

please select boot devie:

po: hitashi - sądze że mój dysk

p4: TSStcort CDDVD - stacja dysków jeszcze wczoraj nie było jej tu

enter setup - po kliknięciu wyświtla się bios

  1. chciałem wybrać pendrive corsair którego ocji wyboru nie było w biosie primary tez nie ma

 

na tym komputerze na którym pisze podczas startu kliknąłem również F10 do wyboru były również dysk stacja dysków i ów pendrive po kliknięciu wyświetla się instalator windows 

sądze że pendrive doryjest tylko nie umuem go uruchomić na laptopie

 

NIe wiem co robię żle i  jak wybrać pendrive i rozpocząć instalacje

Da się uruchomić z pendrive bez problemu, do tego nic nie ma windows.

W instrukcji serwisowej jest napisane że aby uruchomić z usb (tylko musi być w gnieździe USB2 bo z USB3 nie odpalisz) trzeba zrobić tak:

disable “Secure Boot” and bios mode to “Legacy BIOS”

a jeżeli masz Windows boot manager to trzeba go najpierw przełączyć na Disable

Sprawdz czy na pendrive masz plik bootx64.efi w katalogu //efi/boot/ 

Bez tego pliku uefi nie wykryje pendriva.

 

Tu nie koniecznie, jeśli miał preinstalowaną wersję windows z usługą Bing to może zapomnieć o tym że zainstaluje - o aktywacji nie wspomnę - jakąkolwiek inną wersję przy pomocy swojego klucza z uefi.

na zokońceznie system zainstalowałem  zDVD. Dokńca nie wiem co było z pendrivem : w pomocy techmivznej dowiedziałem się że nie mogę z pendrive, teraz ze niepotrzebnie wkładałm do gniazda Usb 3. w pendrive jest bootx64.efi bo na drugim komputerze z uefi został wykrysty ale władałem do usb 2.0. też system 64 bit

 

Ale to nie ważnezainstalowałem syste chciałem   się dowdzieć co z tym kluczem oczywiście nie wgrał się automatycznie.

Jednak kiedyś za pomocą programu wyciągnąłem z komputera ten klucz i zapisałem.

Wpisując ręcznie powiadamia minie że ten klucz jest “nielegalny”

Cześć,

 

System który zainstalowałeś jest w tej samej wersji na jaką posiadasz licencję? Jeżeli nie, to nie dziw się, że klucz nie działa.

system zainstalowałem windows 8.1 jak przedtem miąłem

oryginalnie laptom miał windows 8 ale aktualizacja była darmowa i windows 8.1 działał na tym kluczy

wię nie wiem dlaczego nie działa

Wyciągnięty klucz jest kluczem SLP. Nie aktywujesz systemu wpisując ten klucz. Możesz to zrobić jedynie offline z poleceniami z konsoli Windows, tak jak robi to serwis. Ale nie mogę podać Ci podać procedury bo to niezbyt legalne. Powiem tyle: potrzebny klucz, taki mały pliczek serwisowy do danego modelu i lista poleceń z konsoli.