Czarny ekran, kolejna uszkodzona płyta główna?

Jeden z komputerów po włączeniu od razu się wyłączał więc sprawdziłem płytę główną i okazało się że po wyjęciu kabla CPU, wiatraki i reszta działa. Prawdopodobnie doszło tam do zwarcia ponieważ wszystkie piny wejścia zasilania CPU miały ze sobą połączenie(zmierzone miernikiem).

W związku z tym iż miałem drugi, mniej używany komputer, postanowiłem złożyć jeden, nieco lepszy na tej działającej już płycie głównej.

Jak też pomyślałem, tak zrobiłem, ze zepsutego komputera wziąłem tylko jeden dysk oraz kartę graficzną.

Po włączeniu już nowo złożonego komputera otrzymałem podobny efekt. Wyłączał się po 2 sekundach. Więc powyjmowałem podzespoły i próbowałem wkładać po kolei.

Obecnie po włączeniu wiatrak cpu oraz karty graficznej kręci się, oraz kostki RAM są na 100% sprawne(sprawdzone w innym komputerze).

Próbowałem też na karcie graficznej z tego mniej używanego komputera, lecz obecnie ten sam efekt.

Może ktoś coś podobnego przeżył bądź może mi coś doradzić bo ja już jestem bez pomysłu.

raczej robi się jakieś zwarcie kiedyś widziałem taki dziwnych przypadek że sróbka od płyty głównej utkneła pod płytką główną i robiła te zwarcie. chodz to bardzo nie typowy przypadek.

 

sprawdziłbym czy na pewno zasilacz jest sprawny ? jaki producent?

W obydwu przypadkach zasilacz był inny, obecnie jest Corsair VX450W. Obudowa również inna więc to raczej nie śrubka, tak jak mówię do działającego komputera wziąłem tylko dysk i kartę graficzną, czyżby karta graficzna potrafiła spalić płytę główną?

Najlepiej sprawdż tą karte na innym kompie albo inną karte na tym kompie.

Tak na marginesie sprawdzanie zasilania (za pomocą przyrządu) prawdopodobnie na ustawieniu typu Beep jest bez sensu.W sekcji zasilania są stosowane kondensatory dużej pojemności i to one zawsze po podłaczeniu dadzą Beep.

Zasilacz sprawdzony, napięcia się zgadzają, Karty graficznej boje się wrzucić na kolejną płyte głowną żeby też się nie spaliła. 

Próbowałem też jak piszesz sprawdzić inną, w 100% działającą kartę na tej płycie lecz nadal ekran jest czarny. Może wejścia pamięci ram ? bo bez ramów również jest taki efekt, ale próbowałem wszystkie cztery wejścia i na każej taki sam efekt, a wątpliwe jest że wszystkie by nie działały.