Czarny Ekran, Komputer sprawny

Witam, otóż mam problem od paru dni z komputerem. Odpalam włącza się normalnie i jest standardowe jedno “piknięcie” a ekran czarny, dodam, że ekran na 100% sprawny.
Jak wyciągnąłem RAM ( 2x4 ) to cały czas pikało, zaś z jedną kostką 2 piknięcia, ale teraz jest dobrze włożone i przy włączaniu tylko to standardowe piknięcie.
Gdy wyjąłem grafikę to było 1 długie i 2 krótkie.
Czy wina może leżeć w zasilaczu ?
Specyfikacje ciężko podać bo komputer stary kupowany 6 lat temu a ja się za bardzo na tym nie znam,

To wskazuje, że komputer może być sprawny, a problemem może jest kabel sygnałowy (uszkodzony? wymień na inny), a może podpiąłeś go do nie tego złącza (jedno może masz na płycie głównej od wbudowanej grafiki, a drugie od tej dodatkowej karty graficznej (u niej też może są dwa złącza - sprawdź dla obu). A może karta graficzna (jej wyjście sygnału obrazu) padło (spróbuj z inną kartą graficzną).
A jeśli czujesz się na siłach, odłącz zasilanie, otwórz obudowę i zresetuj zworką ustawienia CMOS (BIOSu) - albo wyjmując taką płaską bateryjkę 3V, albo używając właśnie zworki (gdzieś jest na płycie głównej, popatrz na opisy).

Kabelek sygnałowy mam rozumieć to to co wydaje te piknięcia ? Jak tak to raczej dobrze jest podpięte, nigdy tego nie odpinałem. Z kartą graficzną to teraz nie mam za bardzo jak od kogoś wziąć ale to na dniach się dopiero postaram o to bo już sam o tym myślałem. Baterie wyjmowałem już wcześniej na 5 i na 30 min. Jest różnica reset biosu ta bateryjką a tym CMOS ?

EDIT: Po zresetowaniu biosu mam teraz standard piknięcie oraz 2 szybkie piknięcia, czyli błąd parzystości a mam ramy w porządku i już wcześniej miałem ten problem z dwoma piknięciami ale przekładałem ramy aż znikło, ( ramy są dobre )

Czyli, prawdopodobnie zostaje problem z kartą grafiki - może uszkodzone wyjście, kabel sygnałowy od karty do monitora, monitor.

Może i pamięć - sprawdź na jednym module obsadzonym w I banku - sprawdź w instrukcji, który, to pierwszy bank na płycie.
Inne.