Czarny ekran, laptopa nie chce się uruchomić

Witam all !!

Na komputerze robiłem to co codzienie, tylko wyłączałem autostart niektórych programom, żeby mi start nie zamulał. Zresetowałem laptopa i ponownie już się nie uruchomił. Ekran jest cały czarny, nie mogę się nawet dostać do BIOS-u, tylko jak go włącze to dwa razy zapipczy i koniec. Nie mam pojęcia jak to naprawić, czy ktoś by mógł mi pomóc… ??

Pls o odpowiedź !!

Zobacz, czy pamięć dobrze siedzi (wyciągnij ją i włóż na nowo) oraz taśmy dysku twardego.

cosik_ktosik , Na lapku ?

Zarówno lapek, jak i zwykły komputer ma wyciągane (wymienne) pamięci oraz dysk twardy. Dysk twardy też ma taśmę. Są one inne niż w stacjonarnym, ale są zazwyczaj wymienne.

No ciekawe jak toxek1 , ma to sprawdzić, rozkręcić lapka i stracić ewentualną gwarancę :lol: nieźle pomyślane. Poza tym dyski w lapku zazwyczaj nie mają taśm :lol:

Jakiego laptopa posiadasz ?? Podaj markę i model.

A ten dysk, czym jest podpięty:

http://up.programosy.pl/foto/dscn0489.jpg

Wszystko zależy od laptopa. A skąd wiadomo, że jest na gwarancji?

Jakiego laptopa posiadasz Podaj markę i model.

Acer Aspire 9300:

  • 1.6 GHz AMD Turion 64 x2 TL-50 2x256kb L2 cache

  • 512 ram i 1 gb ram, marek nie pamiętam

  • GeForce 7300 GO 256 MB pamięci video

Ramy wyjąłem i chyba karte graficzna, ale nie mam 100% pewności, że to była karta graficzna, dysku nie mogłem wyjść, probowałem odkrecić całego, ale monitor mi przeszkadzał w odkreceniu śrób.

Mam pytanie, czy jest taka możliwość, że wypaliła się matryca ??

Chyba raczej świetlówka się spaliła :slight_smile:

Ile lat ma Twój laptop ??

Ma trochę więcej niż 1.5 roku, ale codzienie był używany, czasami włączany na całą noc i nastepnego dnia nadal korzystałem, ale jak zostawiałem go na noc to wyłączałem monitor. Kupiłem go w sklepie firmy Vobis, a jeśli chodzi o gwarancje to chyba była na jeden rok, ale bym musiał poszukać :confused:

W acerach (szczególnie tych tańszych) standardowo jest na 12 miesięcy, niestety :frowning: No chyba, że wykupiłeś prolongatę to masz 24 miechy :wink: