Czarny ekran mimo ustawionej maksymalnej jasności ekranu

Witam!

 

Mam problem z ekranem. Mimo tego, że w ustawieniach zasilania i w programie od karty graficznej jasność ekranu ustawiona jest na maksimum, wbudowany ekran laptopa nadal jest ciemny, że nic na nim nie widać. Jestem pewnien, że nie jest to wina uszkodzonej karty graficznej lub jej zużycia, ani nawet matrycy, ponieważ podłączony monitor ma normalną jasność, poza tym przy starcie systemu ekran laptopa działa normalnie. To samo jeśli odpalę na nim Linuxa, ekran jest jasny, tylko w Windowsie mam taki problem. Poza tym na początku było wszystko okej. Nawet nie ściemniałem nigdy ekranu za pomocą skrótu fn.

 

Karta graficzna: Radeon HD6470M

System: Windows 7 x64 Home Premium.

Co to za laptop?

Asus X54H

Problemy zaczęły się nagle, czy pojawiły się po instalacji / aktualizacji? Zobacz też https://community.amd.com/thread/170792

Nie mam pojęcia, bo ogólnie to robiłem tak, że podłączałem monitor (lepiej się na nim gra, pracuje itd.), a ten wbudowany wyłączałem w systemie żeby oszczędzać kartę graficzną. Wcześniej też tak robiłem i tego problemu nie było.

Poświeć latarką na ekran i zobacz, czy problem tyczy się tylko podświetlenia (czy jest zero), czy w ogóle obraz nie jest generowany.

Obraz jest, tylko ekran jest ściemniony tak, że bez wytężania wzroku nic nie widać.

No to sterowniki… zobacz, czy da się zrobić przywracanie systemu, może to jakaś niedawna aktualizacja wysadziła.