Czarny ekran na 3 sekundy

Witam.

Nie tak dawno składałem sobie komputer za nieco ponad 4 tyś. Po kilku tygodniach testu mam problemy z czarnym ekranem na 2-3 sekundy co kilka godzin lub częściej.

Jest tak:  gram sobie lub przeglądam internet i nagle pyk cały czarny ekran przez 3 sekundy (około 4sec.) Potem ustaje na jakiś czas.

Myślałem że to wina karty graficznej ale nie bo wymieniałem ją z modelu Gigabyte na MSI Gaming X i dalej jest problem.

Oczywiście sprawdzałem inne sterowniki, aktualizowałem UEFI i nic.

 

Obstawiam Zasilacz ale jak to przetestować ? Kupić, podłączyć a jeśli nic to nie da zwrócić do sklepu ?

Nie wiem poradźcie coś.

 

Dodam że na zintegrowanej grafice (HDMI płyta główna) nie zauważyłem tego problemu z czarnym ekranem.

 

Moja specyfikacja:

Intel Core I5-6600K

MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
ASUS Z170M-PLUS 1151 DDR4 mATX

Enermax MaxPro 600W 80plus 
Kingston HyperX Savage DDR4 8GB 3000MHz CL15

SSD GOODRAM 240 GB SATA SSD Iridium PRO
TOSHIBA P300 HDWD120EZSTA 2TB
Chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 V2 140mm

Obudowa Cooler Master Silencio 352

 

 

 

Czyli raczej dwie opcje?

  • zasilacz

  • płyta

 

Ale warto na założonej nowej karcie grafiki PCIE zresetować bios baterią i tylko w biosie ustawić datę i godzinę (prawidłowy reset biosu zresetuje te opcje) i zapisać bios Save i test.

 

Nie dawno wymieniłem zasilacz na modularny od SilentiumPC Vero M1 v2 600 W i mimo wszystko po 2 dniach testu zauważyłem dalej błąd z czarnym ekranem na 3 sekundy i dalej nie wiem co jest przyczyną bo raczej nie zasilacz.

Albo płyta ASUS Z170M-PLUS albo nawet monitor lub pamięć ram ? już nie wiem…

 

Płytę główną mam z tej aukcji: i była naprawiana u producenta tego nie zauważyłem…

http://archiwum.allegro.pl/oferta/outlet-plyta-glowna-asus-z170m-plus-1151-ddr4-matx-i6532077098.html