Czarny ekran na parę minut po logo windowsa


(WzMz) #1

Witam.

Problem polega na tym, że jak włączę komputer i pojawi się logo windows'a to ekran robi się czarny na 2-3 min, po czym normalnie pojawia mi się pulpit. Czasem zdarzy się iż komputer włączy się normalnie.

 

System : Win 7 64 bit.

 

Zakupiłem sobie nowy dysk SSD który przeznaczyłem na system i jakieś tam duperele, ale po niekrótkim czasie postanowiłem zakupić płytę główną która mi obsłuży sata III. Gdy ją kupiłem usunąłem wszystkie sterowniki starej płyty i zainstalowałem nowe, Tak więc zrobiłem wymianę płyty bez formatowania systemu. Po tym zabiegu działało wszystko dobrze, ale po paru dniach zaczął występować w/w problem. Staram się czyścić kompa średnio raz w miesiącu ( rejestr, defragmentacja - oczywiście nie ssd tylko hdd , skanowania antywirusami - 2 czasem nawet 3, czyszczę pierdoły zalegające w systemie ) 

 

Szukałem w internecie o tym problemie lecz każdy przypadek był nieco inny tak więc nie mam się czym zasugerować. 

 

Bardzo proszę o odpowiedź od czego zacząć.

 

Pozdrawiam


(mrFreeze) #2

Nie wiem jak Ci się to udało, że system się włączył po wymianie płyty głównej bez formatu. Polecam reinstall systemu na początek.


(WzMz) #3

Przyznam, że zanim wymieniłem płytę to poczytałem czy się to uda. W wielu przypadkach nie było żadnych problemów o ile ludzie pisali prawdę ;). Nie robiłem formatu tylko i wyłącznie dlatego iż stawiałem nowy system tydzień przed zakupem nowej płyty, stąd to małe zaniedbanie. 

Więc jeśli chodzi o reinstall systemu to wolałbym to jednak zostawić na sam koniec o ile będzie to konieczne. 

 

Pozdrawiam


(Montarowiec) #4

dobrze rozumiem że masz 1 ssd i 1 hdd? jeżeli tak to pokaż hd tune zakładka health