Czarny ekran na parę minut po logo windowsa

Witam.

Problem polega na tym, że jak włączę komputer i pojawi się logo windows’a to ekran robi się czarny na 2-3 min, po czym normalnie pojawia mi się pulpit. Czasem zdarzy się iż komputer włączy się normalnie.

 

System : Win 7 64 bit.

 

Zakupiłem sobie nowy dysk SSD który przeznaczyłem na system i jakieś tam duperele, ale po niekrótkim czasie postanowiłem zakupić płytę główną która mi obsłuży sata III. Gdy ją kupiłem usunąłem wszystkie sterowniki starej płyty i zainstalowałem nowe, Tak więc zrobiłem wymianę płyty bez formatowania systemu. Po tym zabiegu działało wszystko dobrze, ale po paru dniach zaczął występować w/w problem. Staram się czyścić kompa średnio raz w miesiącu ( rejestr, defragmentacja - oczywiście nie ssd tylko hdd , skanowania antywirusami - 2 czasem nawet 3, czyszczę pierdoły zalegające w systemie ) 

 

Szukałem w internecie o tym problemie lecz każdy przypadek był nieco inny tak więc nie mam się czym zasugerować. 

 

Bardzo proszę o odpowiedź od czego zacząć.

 

Pozdrawiam

Nie wiem jak Ci się to udało, że system się włączył po wymianie płyty głównej bez formatu. Polecam reinstall systemu na początek.

Przyznam, że zanim wymieniłem płytę to poczytałem czy się to uda. W wielu przypadkach nie było żadnych problemów o ile ludzie pisali prawdę ;). Nie robiłem formatu tylko i wyłącznie dlatego iż stawiałem nowy system tydzień przed zakupem nowej płyty, stąd to małe zaniedbanie. 

Więc jeśli chodzi o reinstall systemu to wolałbym to jednak zostawić na sam koniec o ile będzie to konieczne. 

 

Pozdrawiam

dobrze rozumiem że masz 1 ssd i 1 hdd? jeżeli tak to pokaż hd tune zakładka health