Czarny ekran - nowa karta graficzna


(Mati S) #1

Witam. Zakupiłem niedawno nowy komputer. Chodzi elegancko, mam tylko jeden problem. W PC mam 2 karty graficzne. Gdy uruchamiam komputer z podłączoną zintegrowaną (dodatkowe zasilanie w drugiej nie jest podłączone) obraz wyświetla się normalnie, jednak kiedy próbuje go włączyć z nową kartą (podłączone dodatkowe zasilanie) mam tylko czarny ekran. Przy uruchamianiu nowej kręci się wiatraczek zarówno od zasilacza jak i od karty. Czy oprócz zasilania może być tego inna przyczyna?

PS Próbowałem zmienić kartę graficzną w BIOS-ie.


(Veers) #2

Jeśli dobrze zrozumiałem - podłączasz monitor do karty zintegrowanej. Kiedy odłączysz zasilanie od karty "zewnętrznej" - obraz się wyświetla, a kiedy podłączysz zasilanie do karty "zewnętrznej" - ekran robi się ciemny ? W takim razie przepnij wtyczkę od monitora do karty "zewnętrznej".


(system) #3

próbowałeś to czy zmieniłeś ją w biosie czy nie?


(Mati S) #4

Wtyczka nie pasuje. Możliwe, że trzeba kupić przejściówkę?

Zmieniłem w BIOS-ie po kolei na PEG, onboard VGA i PCI. Na wszystkich brak obrazu.


(Veers) #5

Rozumiem więc, że moje przypuszczenia były słuszne. Tak - musisz kupić przejściówkę, jeśli karta PCI-E nie posiada wyjścia VGA (czyli takiego jak karta zintegrowana).

W BIOSie musisz ustawić PCI, i monitor podłączyć do karty PCI-E za pomocą przejściówki DVI-VGA, by móc korzystać z tej karty.


(Mati S) #6

Wielkie dzięki za pomoc, dzisiaj idę do sklepu po przejściówkę, w Edicie napiszę czy pomogło.