Czarny ekran po aktualizacji BIOS

Witam

po aktualizacji BIOS w Asus P4C800 i restarcie nic nie wyświetla się na ekranie. Wyjąłem baterię z płyty głównej ale to nic nie dało. jak to mogę naprawić? pomóżcie:(

Zapewne coś poszło nie tak i wgrałeś bios nie pod swoją płytę, pozostaje serwis z programatorem. Chociaż nie wiem czy w takie stare padło warto inwestować.

A są jakieś domowe sposoby?

Nie.

Jeśli masz FDD to płyta jest do odratowania - wrzucasz plik biosu i uruchamiasz kompa z wciśniętą kombinacją klawiszy Alt+F2 bodajże. Już nie raz odratowałem tak starsze płyty. Na nowszych bywało różnie :slight_smile:

Jeszcze możesz “wyzerować” CMOS BIOSu przez przełożenie na chwilę zworki na pinach gniazda CLRTC (blisko zielonego LED’a). W tym czasie kabel sieci ~230V wyjmij z gniazdka. Potem przywróć zworkę tam gdzie była.

Właśnie robi się to już drugi raz. Ta płyta główna ma funkcję Crash Free BIOS 2 i jeszcze tego spróbuję.

No tak! To “zerowanie” zworką i ta funkcja. o której piszesz, to już raczej wyczerpanie wszelkich możliwości. Jak to nie pomoże, to serwis.

miałem kiedyś taką samo płyte zresztą mam ją do tej pory po wgraniu najnowszego biosa miałem ten sam problem.

Tak jak napisał Poraj ten sposób pomógł chodź robiłem to bardzo dawno więc model płyty moze się różnił jakimś szczegółem ;]

Dodane czwartek, 27 września 2012, 10:35

miałem na myśli że już jej nie używam od lat;]

Możesz spróbować tego http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm

Czytałem o metodzie Flashowania na gorąco już wcześniej, ale dziękuję za link. Próbowałem umieścić plik BIOSu na pendrivie z partycją FAT32 tak jak gdzieś pisali, nic to nie dało. Stacja dyskietek nawet nie zapala diody ale czegoś szuka na płycie CD. Zatem zgrałem odpowiednio nazwany plik z BIOSem (tak jak opisano w manualu dla metody z uzyciem dyskietki) na płytę ale niestety trochę poszuka czegos na niej i nic. Jedyna i ostatnia metoda ratunku bez wydawania pieniędzy do zakombinowanie ASUS Support CD. Jest ktoś w stanie mi z tym pomóc?