Czarny ekran po aktualizacji

Wczorajszej aktualizacji, gdy włączam komputer po zalogowaniu pojawia się czarny ekran (i kursor). Próbowałem włączyć menedżera zadań ale żaden skrót nie zadziałał, wszedłem w tryb awaryjny, ale explorer.exe nie odpowiada, co robić?
(Windows 10 pro, płyta główna msi b360 vdh, karta graficzna gtx 1660)

Przywrócić trzeba ostatnią dobrą znaną konfigurację.
https://support.microsoft.com/pl-pl/help/17419/windows-7-advanced-startup-options-safe-mode

Nie usunie mi to danych? Na dysku D mam klucz do windowsa i pasy do konta microsoft, odpaliłem awaryjny z cmd, mogłem wejść na C, ale nie na D

Cofnie pliki do ostatniej dobrej kopii. Nie wiem z kiedy masz kopię, ale powinna być z przed aktualizacji.

Czyli przed aktualizacją system powinien wykonać kopię zapasową? Od kiedy posiadam ten komputer nie ustawiłem nic dotyczącego kopii zapasowej

Hmm, to może zadziałać w takim razie jak reset do fabryki, choć czasem Windows sam też robi, ale nie zawsze. Chyba, że odpal jako tryb awaryjny, usuń ostatnie aktualizacje, restart kompa i zobaczysz.

Tak jak napisałem, wolę uniknąć resetowania, bo wtedy stracę klucz i dane do konta Microsoft, zapomniałem je gdzieś przepisać.w trybie awaryjnym pasek zadań nie odpowiada