Czarny ekran po bootowaniu

Witam, po zainstalowaniu sterowników do płyty głównej, pojawil sie problem a mianowicie gdy wlacze komputer to po zbootowaniu wystepuje czarny ekran, nic sie nie pojawia, zastowowałem przywracanie systemu lecz przez półtorej godziny nic sie nie zmienilo- nadal był czarny ekran. Przed instalacją sterowników nic podobnego nie występowało. Jeżeli ktoś z was wie jak moge rozwiązać ten problem będe bardzo wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam

Tryb awaryjny działa ?

Podaj jaki system.

Tryb awaryjny działa ale jeżeli wybiore jakąkolwiek opcje wciąż pozostaje czarny monitor.

System XP

LeoLeoo od instaluj sterowniki i podaj jaką posiadasz kartę graficzną

Jak mam odinstalować jak nie moge wejsc do pulpitu?

No ale piszesz że tryb awaryjny działa , to przez tryb awaryjny usuń te sterowniki które poinstalowałeś.

Nie moge nawet uruchomic go w trybie awaryjnym żeby przeszedł do windowsa, po wybraniu trybu awaryjnego ciagle jest czarny ekran.

Użyj naprawy systemu z płytki instalacyjnej Windows XP

A mogłby mi ktoś wytłumaczyć jak ty zrobić ?

Bootujesz z płytki instalacyjnej Windows i zaraz po wyborze na jakiej partycji ma zostać zainstalowany system naciskasz klawisz ‘‘R’’ wedle informacji którą wyświetla instalator.

I po naciśnięciu “R” wybrać- konsola odzyskiwania systemu windows xp, zalogować

na administratora i spróbować 2 komend: fixmbr i fixboot.

Wątpię, że to coś da, bo to naprawi sektor rozruchowy, a on pisze, że po bootowaniu dopiero jest czarny ekran. Przez konsolę odzyskiwania nigdy systemu nie naprawiałem, ale możesz spróbować instalacji nakładkowej (czy jakoś tak to się nazywało). Jeśli to nie pomoże to chyba tylko reinstalka systemu.

‘‘Nakładkowej’’ fajne określenie , do tego właśnie służy opcja ‘‘R’’ ale druga opcja ‘‘R’’ nie pierwsza.

Niestety, pomógł tylko format dysku. Bardzo dziękuje wszystkim za pomoc.

Niestety , ale tylko przez Twoje umiejętności pomógł tylko ‘‘format’’ bo sytuacja była do naprawienia bez tak drastycznych środków jakim jest formatowanie i instalacja systemu na nowo

Próbowałeś naprawić system w konsoli odzyskiwania? Jeżeli nie fixmbr, to fixboot pomógłby.