Czarny ekran po chwili.

To znaczy raz przywracałem system do najwcześniejszego punktu zapisu jaki był ale pisałem że nie pomogło.

Czy teraz warto zakupić oryginalny win7, czy lepiej szukać innych przyczyn dziwnych zachowań? Mam chyba procesor z czarnej listy. Dużo osób ma nieoryginalny windows i wątpie że to jest problemem tych błędów, w sumie nie wiem.

KMS PICO to trojan. Z tego co się orientuję, to w większości służy do wykradania danych, działając sobie w tle. Twórcy idą jeszcze dalej i tworzą wersje KMS PICO z Ransomware. I on jest czynnikiem. Weź spróbuj go odinstalować np. systemowym programem do deinstalacji lub revo. Użyj Ccleaner i trochę oczyść system. Wersja portable CCleaner jest na DobreProgramy. Sprawdź czy jest lepiej. Skoro i tak masz aktywację trochę czasu. Użyj AdwCleaner i oczyść co znajdzie. Następnie jakiś antywirus online (np. Eset) i powinno w miarę chodzić.

Dzięki za rade, a ta wersja portable czym się różni od zwykłej? Bo jak pobieram portable to mam ją jako plik zip, a zwykła jest lepsza bo odrazu mogę ją uruchomić.

Nie instalujesz, tylko uruchamiasz i działa. A i zip rozpakowujesz. Tam jest folder z potrzebnymi plikami, aby ccleaner działał bez instalacji.

Nie pomogło.

Piracki system i ten Pico nie mają prawa mieć wpływu na to, co dzieje się z komputerem.
Przyczyn może być wiele:

  • sterowniki karty graficznej
  • dowolny inny sterownik (powodujący wysypanie się systemu)
  • przegrzewanie się podzespołów
  • źle ustawiony lub uszkodzony RAM
  • niepodłączone dodatkowe zasilanie karty
  • uszkodzona płyta
  • uszkodzony zasilacz

Jeśli problem występuje w jednej grze, to wina tej gry - może jest jakaś aktualizacja lub patch?

Sprawdzałeś dociśnięcie wszystkich kabli w obudowie jak radził ktoś wyżej?

Jak temperatury procesora i karty? Komputer w zabudowanym biurku? Blisko kaloryfera?

A system lepiej mieć oryginalny, bo w crackach obecnie nie trudno o przykre niespodzianki.
Jeśli na stronie MS potwierdzisz, że używasz systemów ułatwień (np lupa, klawiatura ekranowa), to możesz pobrać i zainstalować Windows 10 za darmo.

Nie tylko w jednej grze mi się tak robi. Nie sprawdzałem dociśnięcia tych kabli, bo się na tym nie znam.
Komputer nie przy kaloryferze, ale może być trochę gorąco, z jeden strony przy ścianie jest.
Temperatury przy nie robieniu praktycznie wysłałem wyżej w tym poście, ktoś pisał że OK jest.
Sterowniki do karty graficznej raczej dobre, instalowałem najnowsze od Nvidii.
Nie wiem jak sprawdzić RAM, dodatkowe zasilanie karty i czy płyta bądź zasilacz jest uszkodzony.
Spróbuję zainstalować teraz tego windowsa 10. Jak będę miał jakieś problemy to napisze. @anon78384242

@anon78384242 mogę prosić o link do bezpośredniego pobrania instalatora win10 za darmo na stronie microsoftu? Wiem że jestem może nie rozgarnięty trochę ale nie mogę tego znaleźć. :slight_smile:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

A co do kabli, to nie trzeba się znać.
Otwierasz skrzynkę (oczywiście wyłączoną) i dociskasz wtyczki, które widzisz.
Możesz ewentualnie wrzucić zdjęcie środka obudowy - może ktoś coś wypatrzy (np niepodłączony kabel karty graficznej).

Pamięci wirtualnej to ile masz ?

Nie wiem ile pamięci.

@anon78384242 dziś zabrałem się do tej instalacji, o to błąd jaki wyskakuje:Nie można zaktualizować Twojego komputera za pomocą tego narzędzia. To narzędzie nie obsługuje języka lub wydania wersji systemu Windows zainstalowanej obecnie na tym komputerze. Mam ustawiony system na polski jak coś. Co z tym fantem zrobić?

A to oryginalny system? Jeśli nie, to nie zrobisz aktualizacji.

Jak nie wolno się tu zachowywać? Nie akceptujemy:
Naruszania praw autorskich (i innych przepisów prawa)

Inaczej mówiąc, skoro korzystasz z nielicencjonowanego oprogramowania to radź sobie sam.

Nie instalowałem go sam… Zresztą wyżej masz napisane to wszystko.

Nie ma znaczenia czy instalowałeś go sam, czy zainstalował ci go jakiś “informatyk” - tak czy tak, posiadasz nielicencjonowanie oprogramowanie więc nie oczekuj tutaj pomocy.

Dalsza dyskusja na temat możliwości aktywacji/aktualizacji/instalacji nielegalnego oprogramowania będzie kwitowana odpowiednimi nagrodami. Nie wspieramy tutaj piractwa. Jeżeli ktoś chce pomocy to niech najpierw zainwestuje w legalne oprogramowane.

Czyli rozwiązaniem problemu w tym temacie powinno być: zainstaluj oryginalny system i jeśli nadal będą problemy, to wróć z pytaniem.

Wracaj kolego i napisz, że już zainstalowałeś trial i masz 30dni na aktywacje czy coś takiego :sweat_smile: