Czarny ekran po chwili.

Witam,
mam problem z moim komputerem. Jestem graczem, mój komputer to i5-4660 3.20HGZ, 8GB ram, nvidia gtx 970 i win 8.1 enterprise, dysk jakiś 1TB tohsiba. Od samego początku gdy miałem komputer były z nim problemy (2014-2015) ciągle jakieś błędy itp. Teraz gdy wrócił od informatyka używam go już trochę czasu. Gram w Counter Strike Global Offensive. Wszystko było OK, ale od wczoraj mam taki problem, że gdy uruchamiam grę CS:GO po wejściu na mapę (czyli rozpoczęciu rozgrywki) w ciągu 1-10minut komputer jakby przestaje wysyłać grafike na monitor. Wyskakuje mi komunikat ANALOG - DIGITAL na monitorze, mam go normalnie gdy wyłączę komputer i zostawie monitor, czyli komputer jakby się wyłącza. No ale właśnie nie do końca, czasem nadal zostaje dźwięk (np. muzyka z youtube dalej gra) a sam komputer jest włączony. Przypisuje swoim problemom zainstalowanie programu discord ( taki czat głosowy ) ponieważ to po zainstalowaniu go zaczęły pojawiać się te problemy. Instalowałem nowe sterowniki do karty graficznej - nic. Usunąłem wszystkie pliki discorda i sam discord z komputera - nic. Przywróciłem system do 19.02 ( czyli kilka dni przed zainstalowaniem discorda ) - nadal nic. Nie wiem co robić, czuje się bezradny. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Zaczniemy najprościej, komputer po servisie… Wyłącz I podociskaj wszystkie kable, w środku też, ramy też, kable do monitora itp… Wszystkie

Nie chodzi o to, bo mam go już z tydzień po servisie a na youtube wszystko dobrze chodzi, ale już naprawiłem problem. ADWCleaner pomógł. Do zamknięcia.

A DW Cleaner pomógł na problem sprzętowy, to gratuluję :slight_smile:

Masz racje, ADW Cleaner jednak nie pomógł, teraz znowu się to dzieje. Nie wiem co dalej robić.

Może coś z kartą graficzną?

Kolega może mieć rację. Swoje z kartą graficzną już przeszedł :wink:

Inną sprawą jest, że po zastosowaniu ADWCleanera (nie dołączyłeś pliku log) system trochę odżył. To nasuwałoby podejrzenie o zapchany system.
Jak wygląda sytuacja z temperaturami pod obciążeniem (gry)?

Nie wiem jak ma się temperatura, nie wiem jak to się sprawdza. Wątpie że coś z kartą skoro po ADWCleanerze działało dobrze, zapchany system raczej też nie, mam kilka programów i z 800gb miejsca.

Do sprawdzenia temperatury podzespołów komputera użyj programu HWMonitor
Z prawej strony pobierz wersję Portable
obraz

Po przeskanowaniu ADWCleaner w jego katalogu roboczym pojawiły się pliki wynikowe
Zerknij do katalogu C:\ADWCleaner i wklej pliki
Mają nazwy m. in. AdwCleaner[C0].txt AdwCleaner[S0].txt
Może być ich więcej.

Pliki ADWCleaner : https://pastebin.com/ZfCsqtiw
/edit: temperatura z włączonym steamem, stroną i filmikiem na youtube: https://imgur.com/a/E62wB

Jeśli chodzi o ADWCleaner to usunęło program aktualizujący sterowniki DriverPack.
Temperatury są w normie.

Użycie DriverPack mogło spowodować zainstalowanie najnowszych, ale niekoniecznie najlepszych sterowników do urządzeń w komputerze.
Dostałeś może informacje, jakie działania były podjęte przez informatyka na Twoim komputerze?

Wymienił dysk i wgrał windows 8.1. Jak miałem komputer był już program classic shell, mozilla firefox, opera, km spico, hd tune (chyba), realtek high definition audio driver

Jeśli to ten KMSpico o którym myślę… to jest to program do aktywacji między innymi Windowsa. Nie każdy “informatyk” zaryzykuje instalacją czegoś takiego w ramach działania swojej firmy. Oddałeś komputer do serwisu czy jakiegoś znajomego informatyka? Pytam bo może mieć to znaczenie jeśli ten informatyk coś pochrzanił.

Czy to program do krakowania?

Nie wiem dokładnie jak on działa, ale z tego co wiem w jakiś sposób fałszuje aktywacje Windowsa, MS Office itd.

Firmowy informatyk. Takie KMSpico https://imgur.com/a/qeYDQ

Na komputerze miałeś fabrycznie zainstalowany system, albo kupiłeś swoją kopie/klucz? Bo jeśli tak to możliwe, że zostałeś oszukany. Chociaż nie chcę od razu nikogo oskarżać.

To jest Aktywator Windowsa.
W tej chwili masz nielegalne oprogramowanie

Nie miałem kopii/klucza.

Polecałbym przywrócenie systemu, który był zainstalowany “od nowości”. O ile wgl taki był.