Czarny ekran po chwili.

(DATIMJETLAGZ) #1

Witam,
mam problem z moim komputerem. Jestem graczem, mój komputer to i5-4660 3.20HGZ, 8GB ram, nvidia gtx 970 i win 8.1 enterprise, dysk jakiś 1TB tohsiba. Od samego początku gdy miałem komputer były z nim problemy (2014-2015) ciągle jakieś błędy itp. Teraz gdy wrócił od informatyka używam go już trochę czasu. Gram w Counter Strike Global Offensive. Wszystko było OK, ale od wczoraj mam taki problem, że gdy uruchamiam grę CS:GO po wejściu na mapę (czyli rozpoczęciu rozgrywki) w ciągu 1-10minut komputer jakby przestaje wysyłać grafike na monitor. Wyskakuje mi komunikat ANALOG - DIGITAL na monitorze, mam go normalnie gdy wyłączę komputer i zostawie monitor, czyli komputer jakby się wyłącza. No ale właśnie nie do końca, czasem nadal zostaje dźwięk (np. muzyka z youtube dalej gra) a sam komputer jest włączony. Przypisuje swoim problemom zainstalowanie programu discord ( taki czat głosowy ) ponieważ to po zainstalowaniu go zaczęły pojawiać się te problemy. Instalowałem nowe sterowniki do karty graficznej - nic. Usunąłem wszystkie pliki discorda i sam discord z komputera - nic. Przywróciłem system do 19.02 ( czyli kilka dni przed zainstalowaniem discorda ) - nadal nic. Nie wiem co robić, czuje się bezradny. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

(jajecpl) #2

Zaczniemy najprościej, komputer po servisie… Wyłącz I podociskaj wszystkie kable, w środku też, ramy też, kable do monitora itp… Wszystkie

(DATIMJETLAGZ) #3

Nie chodzi o to, bo mam go już z tydzień po servisie a na youtube wszystko dobrze chodzi, ale już naprawiłem problem. ADWCleaner pomógł. Do zamknięcia.

(jajecpl) #4

A DW Cleaner pomógł na problem sprzętowy, to gratuluję :slight_smile:

(DATIMJETLAGZ) #5

Masz racje, ADW Cleaner jednak nie pomógł, teraz znowu się to dzieje. Nie wiem co dalej robić.

(patmat05) #6

Może coś z kartą graficzną?

(iJuliusz) #7

Kolega może mieć rację. Swoje z kartą graficzną już przeszedł :wink:

Inną sprawą jest, że po zastosowaniu ADWCleanera (nie dołączyłeś pliku log) system trochę odżył. To nasuwałoby podejrzenie o zapchany system.
Jak wygląda sytuacja z temperaturami pod obciążeniem (gry)?

(DATIMJETLAGZ) #8

Nie wiem jak ma się temperatura, nie wiem jak to się sprawdza. Wątpie że coś z kartą skoro po ADWCleanerze działało dobrze, zapchany system raczej też nie, mam kilka programów i z 800gb miejsca.

(iJuliusz) #9

Do sprawdzenia temperatury podzespołów komputera użyj programu HWMonitor
Z prawej strony pobierz wersję Portable
obraz

Po przeskanowaniu ADWCleaner w jego katalogu roboczym pojawiły się pliki wynikowe
Zerknij do katalogu C:\ADWCleaner i wklej pliki
Mają nazwy m. in. AdwCleaner[C0].txt AdwCleaner[S0].txt
Może być ich więcej.

(DATIMJETLAGZ) #10

Pliki ADWCleaner : https://pastebin.com/ZfCsqtiw
/edit: temperatura z włączonym steamem, stroną i filmikiem na youtube: https://imgur.com/a/E62wB

(iJuliusz) #11

Jeśli chodzi o ADWCleaner to usunęło program aktualizujący sterowniki DriverPack.
Temperatury są w normie.

Użycie DriverPack mogło spowodować zainstalowanie najnowszych, ale niekoniecznie najlepszych sterowników do urządzeń w komputerze.
Dostałeś może informacje, jakie działania były podjęte przez informatyka na Twoim komputerze?

(DATIMJETLAGZ) #12

Wymienił dysk i wgrał windows 8.1. Jak miałem komputer był już program classic shell, mozilla firefox, opera, km spico, hd tune (chyba), realtek high definition audio driver

(Matyas) #13

Jeśli to ten KMSpico o którym myślę… to jest to program do aktywacji między innymi Windowsa. Nie każdy “informatyk” zaryzykuje instalacją czegoś takiego w ramach działania swojej firmy. Oddałeś komputer do serwisu czy jakiegoś znajomego informatyka? Pytam bo może mieć to znaczenie jeśli ten informatyk coś pochrzanił.

(D35CART35) #14

Czy to program do krakowania?

(Matyas) #15

Nie wiem dokładnie jak on działa, ale z tego co wiem w jakiś sposób fałszuje aktywacje Windowsa, MS Office itd.

(DATIMJETLAGZ) #16

Firmowy informatyk. Takie KMSpico https://imgur.com/a/qeYDQ

(Matyas) #17

Na komputerze miałeś fabrycznie zainstalowany system, albo kupiłeś swoją kopie/klucz? Bo jeśli tak to możliwe, że zostałeś oszukany. Chociaż nie chcę od razu nikogo oskarżać.

(iJuliusz) #18

To jest Aktywator Windowsa.
W tej chwili masz nielegalne oprogramowanie

(DATIMJETLAGZ) #19

Nie miałem kopii/klucza.

(Matyas) #20

Polecałbym przywrócenie systemu, który był zainstalowany “od nowości”. O ile wgl taki był.