Czarny ekran po deinstalacji sterowników

Witam serdecznie!

Mój problem polega na tym, że wczoraj ściągnąłem aktualne sterowniki ze strony nvidii. Według ich instrukcji przed instalacją należy odistalować wszystkie poprzednie sterowniki i tak też zrobiłem. Panel sterowania -> dodaj/usuń programy -> i usunąłem pozycję Nvidia drivers cz jakoś tak. Po odistalownaniu wyskoczyło okienko , że aby w pełni zakończyc proces deinstalacji trzeba ponownie uruchomić komputer. No i tu pojawił się problem bo włączenie komputera dochodzi tylko do momentu gdzie na czarnym tle jest logo microsoft windows xp, a później pozostaje czarny ekran i koniec. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Do 15 mam dostęp do internetu tak więc liczę na Wasze propozycje pomocy do tego czasu. Dzięki wielkie.

witam nie jestem pewien ale zrob tak:

jak komputer sie wlacza to przytrzymaj klawisz F8 i uruchom go w trybie awaryjnym i postaraj sie z poziomu awaryjnego wgrac nowe stery lub zrobic przywracanie systemu do ostatniej dobrej konfiguracji

no właśnie wczoraj wieczorem tak próbowałem ale obraz w trybie awaryjnym jak i w tej niby ostatniej dobrej konfiguracji pozostaje czarny

A czy przypadkiem nie masz podłączonego jakiegoś drugiego odbiornika np. telewizor do karty graficznej? Miałem tak jak Ty - po instalacji nowych sterowników Vista uparcie uważała za główny ekran telewizor (monitor wyłączał się). Wystarczyło to przestawić w ustawieniach karty graficznej by zadziałało dobrze np. klon lub główny ekran - monitor. :slight_smile:

Nie mam podłączonego nic innego - tylko monitor. A jeśli chodzi o nowy sterownik to nie mam zainstalowanego, zdążyłem jedynie odinstalować stare i się popsuło. Instalkę do nowych sterowników mam na pulpicie no ale nie mogę się do niej dostać bo ciemno na ekranie. Myślałem że po odinstalowaniu sterów i ponownym uruchomieniu wyskoczy mi ekran w jakiejś słabej rozdzielczości no ale nic się nie pojawia.

postaraj sie zrobic jezeli tak mozesz jak jest tu opisane: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=108569

lub wstawic inna kartte grafiki zamias tej i wgrac stery i wsadzic ta swoja