Czarny Ekran po Formacie

Witam wszystkich mam poważny problem z odpaleniem Windowsa. Sytuacja wygląda nastepująco, miałem dysk c i dysk z. Na dysku c był win xp, ale zachciało mi się zainstalować win 7. Postanowiłem zainstalować go na dysku z i wszystko ładnie poszło. Nastepnie po Instalacji zainstalowalem program do formatowania dysku “Partition home wizzard???” i sformatowałem dysk c ale dysk c został w ustawieniu primary natomiast dysk z z win 7 został logic po nieszczęsnym formacie komputer się zrestartował wszystko ładnie przeszedł przez bios i po biosie wyskakuje czarny ekran i w lewym górnym rogu miga kursor. próbowałem odpalić komputer z płyty windowsa xp i vista ale w ogole nie chce czytać płyty w biosie wszystko ustawilem jak trzeba. Co robić ??? Mam nadzieję, że w miarę dobrze wszystko opisałem. Z gory dziękuje za pomoc! !!

odpal z płyty windowsa 7 i napraw, i jak dysk z został logic skoro to są dwa osobne fizycznie dyski? tak zrozumiałem z twojego posta

odłącz dyski i odpal płytę windowsa, jeśli będzie startować to wszystko ok, potem podłącz dyski

sytuacja aktuallnie wygląda tak po zaladowaniu starych ustawień biosu zaczął czytać płyty xpka i visty. win7 niestety nie mam na płycie aktualnie;/ z visty probowałem naprawic ale nie wychodzi chyba sprobuje zainstalowac viste może wtedy się wlaczy. A to nie są dwa osobne dyski tylko jeden dysk podzielony na dwie partycje programem tylko ten co teraz ma system jest logic czy coś a druga partycja która była primary nie ma teraz nic jest sformatowana.

Mimo, iż system Windows 7 był na partycji “Z” to swoje dane bootowania (startu) zawsze trzyma na dysku C (razem z XP itp itd)… stad gdy sformatowales dysk C usunąłeś rownież dane rozruchowe dla systemu Windows 7… załatw sobie płytkę z Windows 7 i uruchom instalator… z menu wybierzesz napraw komputer, płyta automatycznie wykryje wszystko co trzeba i system powinien wystartować… w innym wypadku (jeżeli nie naprawi) pozostaje tylko czysta instalacja na dysku C.

a jak zmienić żeby zamiast c na którym zainsatluje teraz viste i będe chiciał na niej włączyć komputer bootowalo się z mojego z na którym docelowo chcę mieć system?? jest taka opcja??

o tyle o ile instalator visty wykryje drugi system i w bootloaderze podepnie go, na pewno instalator z windows 7 by to zrobił, a tak nie mam pewności

znaczy mi o to chodzi, żeby jak właczę komputer i wykryję mi również win 7 to czy będę mógł zrobić format visty ustawiająć “jakoś” żeby dysk Z był tym dyskiem startowym a nie jak teraz mi się zrobiło że wgrałem na drugą partycję win 7. Partycję C sformatowałem i była lipa. Jak zrobić żeby to się nie powtórzyło?? i dysk Z był startującym po formacie dysku c na którym będzie vista. Mam nadzieję, że zrozumieć ten mój bełkot:D

zrozumiałem i odpowiadam, nie da się