Czarny ekran po instalacji sterownika karty graficznej


(Luc3k) #1

Zainstalowałem czystą kopię Windows 7 Home Premium x64. Sterowniki do systemu zainstalowały się poprawnie. Na samym końcu zainstalowałem sterownik do karty graficznej MSI R6970 Lightning (Catalyst Software Suite 15.7.1 7/29/2015). Po restarcie komputera widzę jak podnosi się BIOS, widzę “trwa ładowanie systemu operacyjnego”. W momencie kiedy Windows zaczyna się uruchamiać monitor wyświetla czarny ekran. Komputer w trybie awaryjnym wyświetla normalnie obraz. Obstawiam, że to jest wadliwie działający sterownik, karta raczej jest sprawna. Jak można rozwiązać ten problem?


(krystian3w) #2

Spróbować starszych sterowników z MSI - https://pl.msi.com/Graphics-card/support/R6970_Lightning#down-driver&Win7%2064.

Aktualizacje oczywiście już poinstalowane na 100% z WU?


(maker3) #3

Sprawdź ten
http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/AMD-Radeon-Software-Crimson-Edition-16.2.1-for-Non-GCN-Products-Release-Notes.aspx


(Luc3k) #4

Aktualizacje pobrane. Aby wykluczyć problem z systemem (Windows 7 x64) zainstalowałem na innym dysku tylko samego Windowsa z potrzebnymi sterownikami.
Co do sterowników wyżej przez Was wymienionych to instalowałem wszystkie, nawet najstarsze ze strony MSI - efekt ten sam: czarny ekran lub chwilowo wyświetla się pulpit z kilkoma rozmazanymi pasami (poziomymi), po czym ekran znów robi się czarny.


(Astor44) #5

Niestety, wszystko co opisałeś świadczy o usterce karty graficznej. Charakterystyczna jest wówczas praca wyłącznie na podstawowych sterownikach VGA i odmowa działania na sterownikach dedykowanych.


(Luc3k) #6

Czy jest to naprawialne czy kartę trzeba przeznaczyć na straty?


(Astor44) #7

Moim zdaniem, na straty.