Czarny ekran po instalacji sterowników do grafiki (Geforce)

Mam problem,

Uaktualniałem system do win 10 i podczas windows update po resecie zrobił się czarny ekran a monitor wszedł w sleep mode. Nic więcej nie mogłem zrobić, resety nic nie dawały. Zrobiłem format i zainstalowałem na nowo windows 7, sterowniki instalowałem ręcznie i po ściągnięciu ich do grafiki ze strony geforce zrobiło się to samo. Z tym że jak resetowałem komputer to pojawiało włączania naprawiania ale ono nic nie dawało. Nie mogę przez to wejść w tryb awaryjny i za każdym razem muszę robić format, zaintralowałem też sterowniki z przede pół roku i nadal kicha - czarny ekran po resecie (przy starcie systemu) a monitor wchodzi w sleep mode. Nie miałem nigdy problemów z tym komputerem.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Jakiś czas temu tu na portalu był artykuł iż nowe dziecie MS ma problem z nividią.Ale na 7 nie słyszałem żeby takowe występowały

Nie chce sie bawić w czarnowidztwo ale może ci karta padła

Ale tak nagle po zrobieniu formata? Na dziesiąctce po jakims czas monitor sam ruszył tylko wysypał się znowu po kilku włączeniach

Być możę przykry zbieg okoliczności masz 2 grafiki?

To znaczy czy masz jakiś układ graficzny w płycie głównej albo procesorze.

Wiesz to możę być też kwestia kabla sygnałowego ale wątpie

Nie mam pojęcia, raczej tylko jedną. Może coś w środku nie styka, spróbuje przeczyścić :confused:

Tu adamo, pisze z drugiego konta.

 

To jednak nie karta graficzna bo założyłem inną ale dalej to samo, po resecie i pojawieniu się loga systemu - nic się nie dzieje ok 10 minut a potem dopiero się włącza system. Wszystko to po instalacji na świeżo sterowników  kwasny.gif

A masz 2 monitor może to on

Nawet na 3ech odpalalem i wszędzie to samo. Różne systemy instalowalem i za każdym razem tez to samo. Nie mam pojecia co to może byc, czy z biosem jakies ustawienia sie zmienily?

bios do domyślnych ustawień warto zresetować

Udało się :slight_smile: szukałem w biose resetowania ustawień i wszedłem w ustawienia VGA i tam było coś o włączaniu przez systemową grafikę czy coś a nie przez tą w PCI to właśnie włączyłem :slight_smile:

to tak na przyszłóść masz 2 grafiki

Monitor sie nie włąćzał ponieważ był podłączony do nie aktywnej karty

Dziwne tylko że tak nagle po formacie i po 5 latach samo się przestawiło :confused: