Czarny ekran po instalacji sterownikow od AMD

Witam, po padnięciu 10 która to padła w dość dziwny sposób po zamknieciu klapy w laptopie juz nie wstała. Postawiłem wiec 7, normalnie działa uruchamiała się ale po zainstalowaniu jakichkolwiek sterownikow od AMD nie wstaje juz, probowalem od najstarszych po najnowsze, ze strony producenta jak i tych z drivermagicana. Laptop to lenovo z565 z karta ATI Mobility Radeon HD 5470. Dodam ze przy linuxie, jest to samo dokładnie. Co moze byc tego przyczyna ?

 

IMHO padła karta, ewentualnie połączenie karta-monitor, inaczej nie da się wytłumaczyć by każdy sterownik na różnych systemach miał taki błąd.

Również obstawiam, że padła karta graficzna. Miałem już podobny przypadek.

Jeśli po instalacji sterowników karta nie wstaje nawet w Linuxie,to padła.Bez sterowników uruchamia się minimum funkcji i dlatego to jakoś działa,gdy ma odpalić całą kartę jest crash systemu.

 

Za którymś razem wstał, ale na minimalnej rozdziałce i potem własnie crash.

 

Wie ktoś może gdzie nabyć tą nieszczęsną karte graf oraz ewentualnie chipset? Ile by taka wymiana w serwisie mogła kosztować? Skąd wziąć numer seryjny tych czesci? Jakieś dobre serwisy i wmiare tanie w okolicy śląska(głownie okolice bytomia) zna ktoś?

Chipset jest częścią płyty głównej.Jeśli to laptop,mogło nastąpić odklejenie się układu,niestykanie,przegrzewanie się.

 

W kazdm razie na dniach laptop idzie na serwis i zobaczymy jaka diagnoza będzie