Czarny ekran po instalacji sterownikow od AMD


(Jpatryk) #1

Witam, po padnięciu 10 która to padła w dość dziwny sposób po zamknieciu klapy w laptopie juz nie wstała. Postawiłem wiec 7, normalnie działa uruchamiała się ale po zainstalowaniu jakichkolwiek sterownikow od AMD nie wstaje juz, probowalem od najstarszych po najnowsze, ze strony producenta jak i tych z drivermagicana. Laptop to lenovo z565 z karta ATI Mobility Radeon HD 5470. Dodam ze przy linuxie, jest to samo dokładnie. Co moze byc tego przyczyna ?

 


(tomangelo) #2

IMHO padła karta, ewentualnie połączenie karta-monitor, inaczej nie da się wytłumaczyć by każdy sterownik na różnych systemach miał taki błąd.


(Wasti) #3

Również obstawiam, że padła karta graficzna. Miałem już podobny przypadek.


(Johny) #4

Jeśli po instalacji sterowników karta nie wstaje nawet w Linuxie,to padła.Bez sterowników uruchamia się minimum funkcji i dlatego to jakoś działa,gdy ma odpalić całą kartę jest crash systemu.


(Jpatryk) #5

 

Za którymś razem wstał, ale na minimalnej rozdziałce i potem własnie crash.

 

Wie ktoś może gdzie nabyć tą nieszczęsną karte graf oraz ewentualnie chipset? Ile by taka wymiana w serwisie mogła kosztować? Skąd wziąć numer seryjny tych czesci? Jakieś dobre serwisy i wmiare tanie w okolicy śląska(głownie okolice bytomia) zna ktoś?


(Johny) #6

Chipset jest częścią płyty głównej.Jeśli to laptop,mogło nastąpić odklejenie się układu,niestykanie,przegrzewanie się.


(Jpatryk) #7

 

W kazdm razie na dniach laptop idzie na serwis i zobaczymy jaka diagnoza będzie