Czarny ekran po instalacji Win7

Witam.

Mam taki oto problem, kupiłem nowego twardziela 1TB a ponieważ mam dość stary zasilacz z 1 wyjściem SATA musiałem zamienić stary(jednak wciąż sprawny dysk) na nowy.

Nowy podzieliłem na 4 partycje (za pomocą instalatora) jednak kiedy ten kończy instalację i restartuje kompa gdy powinien pojawić się pulpit z logowaniem Win7 jest czarny ekran i nic się dalej nie dzieje. Udało mi się jakimś cudem dokończyć instalację - po resecie wszedłem F8 w opcje odpalania awaryjnie systemu i była tam “włącz rejestrowanie rozruch” po wybraniu której pojawił się ekran logowania. Są jednak 2 “ale”. Pierwsze to to że nie ma paska zadań i menu Start, drugi to że przy kolejnym uruchomieniu znowu jest czarny ekran zamiast pulpitu do logowania. Oprócz czarnego ekranu jest jeszcze kursor myszy więc pomyślałem sobie, że wpiszę hasło i cóż komputer się uruchamia(oczywiście wciąż bez paska zadań). Ktoś z was ma może jakiś pomysł co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Dodam, że na starym 150gb dysku mam zainstalowanego Win7 z tej płyty i wszystko działa jak powinno.

Miałem podobny problem , ale może to nie to . Zainstalowałem na nowo system , po restarcie tylko czarny ekran i kursor . Okazało się ,że miałem podłączony telewizor jako drugi ekran , który po instalacji był widoczny jako domyślny i na nim wszystko było , a że w momencie instalacji systemu był przełączony na odbiór TV to na moim monitorze był czarny ekran i kursor myszki .

http://www.centrumxp.pl/SkrzynkaPytan/2 … Ntldr.aspx zobacz tutaj :expressionless:

Ty to może być to też mam podłączony TV do kompa! Wielkie dzięki wieczorem to sprawdzę :slight_smile: