Czarny ekran po logowaniu

Po zalogowaniu się na swoje konto (administrator) widoczny jest tylko czarny ekran oraz strzałka kursora. Na tym samym komputerze są jeszcze trzy inne konta w tym jedno z uprawnieniami administratora na które logowanie przebiega bezproblemowo. Czarny ekran pojawia się tylko na moim koncie.

Spróbuj włączyć komputer na nowo kilka razy. Jeśli nie pomaga to sprawdź czy po zalogowaniu można włączyć menadżer zadań. Jeśli tak to włącz w procesach explorer.exe

Dziś rano miałem to samo… włącz komputer w trybie awaryjnym z wierszem poleceń i wpisz explorer.exe, kiedy pojawi się pulpit zrób przywracanie systemu i już będzie ok. Przynajmniej u mnie było :wink:

Bardzo dziękuję za pomoc. W jakiś niezrozumiały dla mnie sposób z menadżera znikła komenda “explorer.exe”. Po uruchomieniu zadziałało. Jeszcze raz dziękuję.

Dodane 20.02.2012 (Pn) 7:14

Hmmm, niestety ta przypadłość powtórzyła się już dzisiaj. To raczej nie jest przypadek, że zadanie “explorer.exe” znika z menadżera zadań. Co może być tego przyczyną? Irytujące jest każdorazowa konieczność “ręcznego” uruchamiania tego zadania.

Nie wgrywałeś czasami stylów wizualnych?

Jeśli tak (lub nie, nic nie zaszkodzi spróbować), uruchom cmd jako administrator i wpisz:

sfc /scannow

Przyczyną może być również wirus, daj log z otl wg otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html