Czarny ekran po logowaniu

(Pioszczep) #1

Po zalogowaniu się na swoje konto (administrator) widoczny jest tylko czarny ekran oraz strzałka kursora. Na tym samym komputerze są jeszcze trzy inne konta w tym jedno z uprawnieniami administratora na które logowanie przebiega bezproblemowo. Czarny ekran pojawia się tylko na moim koncie.

(Omanos Glazik6) #2

Spróbuj włączyć komputer na nowo kilka razy. Jeśli nie pomaga to sprawdź czy po zalogowaniu można włączyć menadżer zadań. Jeśli tak to włącz w procesach explorer.exe

(Pawlodar15) #3

Dziś rano miałem to samo... włącz komputer w trybie awaryjnym z wierszem poleceń i wpisz explorer.exe, kiedy pojawi się pulpit zrób przywracanie systemu i już będzie ok. Przynajmniej u mnie było :wink:

(Pioszczep) #4

Bardzo dziękuję za pomoc. W jakiś niezrozumiały dla mnie sposób z menadżera znikła komenda "explorer.exe". Po uruchomieniu zadziałało. Jeszcze raz dziękuję.

-- Dodane 20.02.2012 (Pn) 7:14 --

Hmmm, niestety ta przypadłość powtórzyła się już dzisiaj. To raczej nie jest przypadek, że zadanie "explorer.exe" znika z menadżera zadań. Co może być tego przyczyną? Irytujące jest każdorazowa konieczność "ręcznego" uruchamiania tego zadania.

(Clank) #5

Nie wgrywałeś czasami stylów wizualnych?

Jeśli tak (lub nie, nic nie zaszkodzi spróbować), uruchom cmd jako administrator i wpisz:

sfc /scannow

(Drobok) #6

Przyczyną może być również wirus, daj log z otl wg otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html