Czarny ekran po odłączeniu ładowarki

Witam !

Po przejściu z Win 7 HP na Win 10 mój Asus działa “prawie” normalnie … ale ?!?

Bez zasilacza gaśnie ekran(nie system),sterowniki karty graficznej nowe,w TRYBIE AWARYJNYM laptop uruchamia się prawidłowo

z aktywnym,włączonym ekranem.

Bez ładowarki po włączeniu “dwa” razy pojawia się logo Win 10 z “tańczącymi kropkami”, a następnie gaśnie ekran przy dalszym uruchamianiu się systemu.

Jak podepnę zasilacz ekran zostaje włączony,a Win 10 działa normalnie !?!

Poradźcie coś !

Pozdrawiam !

 

Może masz podświetlenie ustawione na 0% przy trybie korzystania z baterii? :slight_smile:

Mam ustawienie na 67%,a poniżej 60 % suwając ekran gaśnie.

Może jakaś inna rada ?

Powrót do sterownika z 2013 r. dla Win 7 64-bit rozwiązał problem - pozdrawiam !

Mam obecnie podobny problem, jesteś w stanie wskazać sterownik?

Jego link mógł paść = error 404 (a w domowym archiwum nie przechowuwać na zapas), najlepiej uzupełnij post o model laptopa to się zobaczy jak stary sterownik krąży po internecie w 2021.

6 lat to „szmat czasu” ale … z tego co pamiętam to wgranie starszego sterownika do karty graficznej i dodatkowo innego systemu POMOGŁO !
Czasami długo trzeba dopasowywać - eksperymentować ze sterownikami do sprzętu !
Wyobraź sobie , że aby cokolwiek móc zrobić to musiałem sobie świecić latarką na ekran.
Idź tym tropem - nowe nie zawsze znaczy najlepsze i odpowiednie.
Powodzenia !

Jeden plus bo jak podłączony zasilacz to podświetlanie działa i po odinstalowaniu sterowników też jest. Fakt sporo czasu minęło a teraz w internecie tego wszystkiego jest i wiele niepewnych plików …

Okej udało się inaczej.
Podłączyłem monitor zewnętrzny i ustawiłem suwak w jasności 100% i działa.
A sterowników to różnych zainstalowałem i nic nie pomagało.