Czarny ekran po pokazaniu sie oknie "acer"

Witajcie, mam problem: gdy wlaczam komputer pokazuje sie najpierw okienko startowe “Acer” (tak jak zawsze) a nastepnie pokazuje sie czarny ekran. Powinno wyskoczyc logo windows 7 a nastepnie panel logowania.

Wczoraj komputer wlaczal sie normalnie.

Prosze o pomoc.

Co juz zrobilem:

*Odkurzylem zawartosc komputera bo wszystko bylo w kurzu oraz w pajeczynie.

*Wyjalem karte graficzna, wyczyscilem ja oraz jej slot, to samo zrobilem z kostkai RAM.

*Probowalem przywrocic system z wczoraj, przedwczoraj.

*Probowalem zdiagnostykowac pamiec wirtualna.

Szukalem odpowiedzi w google lecz nikt nie ma takiego samego problemu jak Ja.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Czy dioda dysku mruga, czy dysk jest wykrywany w BIOS, spróbuj docisnąć kabel zasilania dysku i SATA, podłączone do dysku i do płyty głównej, możesz też spróbować podpiąć inny kabel, ewentualnie zmień wejście SATA na płycie głównej :wink: Spróbuj i daj znać.

Z poczatku dioda dysku mruga lecz gdy zniknie okienko “Acer” i pojawia sie czarny ekran; juz nie mruga.

Kable SATA oraz dysku sprobowalem odlaczyc i potem znowu podlaczyc oraz je docisnac, lecz nadal to nie pomoglo.

Co do podpiecia innego kabla, to o jaki kabel dokladnie ci chodzi bo ja tu widze tylko jeden kabel ktory mozna podpiac. A no i widze tutaj tylko jedno wejscie SATA na plycie glownej.

A czy masz napęd CD/DVD w tym komputerze, jeżeli jest podłączony przez SATA to zamień na chwilę kabelki.

Czy masz DVD z systemem?

DVD z systemem.

??

Tak mam naped CD oraz DVD (2 w jednym). Wybacz lecz nie rozmiem jakie kable mam podmienic skoro tu jest tylko jeden kabel SATA, no chyba ze jestem slepy.

Ale napęd jest jakoś podłączony do płyty głównej, tak? Jeżeli tak to raczej też przez SATA, więc, przełóż kabel z napędy do dysku i zobacz czy coś to dało… :wink:

BTW> Chyba że Cd/DVD jest na szerokiej taśmie?

Chyba zrobie Ci zdjecie bo jestem calkiem zielony w tych sprawach lecz wiem ze naped jest podlaczony do dysku poprzez Kabel SATA i jednoczesnie jest “na szerokiej tasmie”

Dobra, daj zdjęcie :wink:

Okej zaraz ci je wstawie, tylko zjem kolacje.

Dodane 04.06.2012 (Pn) 20:42

Oto i zdjecia:

http://zapodaj.net/ee7a654c78008.jpg.html

http://zapodaj.net/487ffac2e5ee9.jpg.html

Czy twardy dysk jest podpięty tak samo? To jest taśma IDE, nie SATA :wink:

Może być uszkodzona, choć to raczej mało prawdopodobne, wejdź w BIOS i w zakładce Boot, sprawdź czy jest dysk twardy i napęd DVD? Mogę odpowiedzieć później wieczorem albo jutro rano…

Dysk twardy jest zabudowany jakas obudowa i jest tylko dziura na kable.

Wlazlem w BIOSa i jest dysk oraz naped DVD/CD

Dodane 06.06.2012 (Śr) 21:06

nobody?