Czarny ekran po restarcie komputera w windows vista

witam wszystkich zainstalowałem ostatnio windows vista ultimite na takim sprzećie procek 1.7 ghz ramu 512 karta grafiki 128mb i po ponownym włączeniu komputera pojawia śię czarny ekran i eksplorator windowsa rozdzielczość monitora ustawiłem na maxa jak wchodze w informacje o systemie pokazuje że system został aktywowany pomocy

i

Spróbuj zmniejszyć rozdzielczość.

To zdecydowanie za słaby sprzęt pod vistę, chociaż powinno działać. Zainstaluj wszystkie najnowsze sterowniki (owszem vista ma ‘swoje’, ale one są stare).

mam sterowniki na płyćie one mogą być?? aha zapomniałem dodac ze to jest laptop

Mam podobną konfigurację sprzętową, najlepiej jakbyś pobrał je z internetu. O ile wiem, to w laptopach raczej stosuje się karty zintegrowane (intel media accelerator).

Zainstaluj to

po zainstalowaniu tego pokazuje mi że mam karte 64 mb a mam 128 mb o co śię stało ??

512 Ramu? :smiley: Vista wciaga mi prawie 600MB ramu zaraz po starcie, a co dopiero jak sie uruchomi kilka programow/procesow… 512 to ZDECYDOWANIE za mało :wink: Radze wrocic do XP, albo kupic wiecej ramu. Jak bym mial wybierac to wybral bym opcje powrotu do XP. Vista nie ma w sobie nic oprocz masy błędów…

Ja niestety jestem na nia skazany…

A to ciekawe u mnie max to 416ramu a to pszy włączonym gg ,winampie , neostradzie i aero , zalezy jakie masz ustawienia np autostartu a co do mojego ostatniego postu to ktoś wie czym to jest spowodowane ??

Wiesz… zaraz po instalacji systemu to tez zbieralo niecale 500mb ale nie da rady tego utrzymac. Moj post byl na temat bardziej przyszlosciowy. Radze poszukac nowych sterownikow do VGA. Jesli to nie pomoze to zastanow sie nad chipsetem…

nadal nie wiem PO CO CI TO? Ja rzucam *******, bo nie moge normalnie zainstalowac XP ktory jest juz w miare stabilnym systemem a Ty chcesz sie ladowac w Viste ktora naprawde jest strasznie dziurawa i problematyczna…

A ja przestrzegam - rzucisz jeszcze raz i…

Chcesz rzucać gnojem - wyjdź na podwórko - może tam dozwolone - Forum to nie szambo.

Agaton

dlaczego nie morzesz zainstalować starego dobrego xp ??

Mam Asusa z serii F3U i nie wypuszczono do niego sterownikow. Przeszukalem siec i znalazlem wiekszosc sterownikow do podzespolow innych firm, np. Acera, HP itd. niby wszystko chodzilo (prawie wszystko bo w touchpadzie np. nie dzialalo przewijanie góra dół ani prawo lewo), ale system uruchamial sie 4 razy dluzej niz vista i chodzil masakrycznie… Dalem sobie spokoj…

wracam do xp mieliśćie racje vista to badziewie dith współczuje ci ze jestes na nią skazany