Czarny ekran po uruchomieniu Battlefield 3

Witam!

 

Mam oryginalną polską wersję Battlefielda 3 na Originie. Jakieś trzy tygodnie temu, kiedy na nowym laptopie postawiłem świeży system, gra śmigała jak ta lala, na najwyższych ustawieniach, przeszedłem kilka misji. Od tygodnia podczas uruchamiania stale napotykam czarny ekran, a jedynym ratunkiem na wyjście z gry jest zabicie procesu. Laptop mój posiada dwie karty graficzne - Geforce oraz zintegrowana (Intel), z czego ledwo zipiąc gra uruchamia się poprawnie tylko na tej zintegrowanej. Używając Geforca nie ma obrazu, a używanie zintegrowanej jest bez sensu ze względu na niską wydajność. W podglądzie battleloga mogę tylko ujrzeć uruchomienie się, ładowanie oraz logowanie gry.

 

Proszę Was, drodzy specjaliści, o poradę, jak mogę z powrotem poprawnie uruchomić BF’a.

 

Dla ułatwienia podam czynności, które przedsięwziąłem, żeby zażegnać problem, a które nie pomogły w żaden sposób:

-odinstalowywanie Origina, Battlefielda, battleloga oraz ponowna instalacja

-zmiana ustawień grafiki na najniższe

-uruchamianie w trybie zgodności ze starszymi systemami, bez kompozycji, w niskiej rozdzielczości itd.

-zmiana ustawień preferencji w panelu sterowania NVidia

-instalacja DirectX’a dołączonego do gry, także próba instalacji starszego, DX 10 nic nie dała

 

Laptop to MSI Apache Pro GE60 2PE. Podaję główne parametry:

-Windows 7 Professional N 64 bit

-intel i7 4710HQ 2.50 GHz

-8 GB RAM

-GeForce GTX 860M (Maxwell)

-karta zintegrowana Intel HD Graphics 4600

 

Polecam napisać do wsparcia technicznego EA. Może nie są oni najlepsi w tym co robią, ale mimo wszystko większość ich porad działa, wystarczy nie podchodzić do tego sceptycznie i wykonać wszystkie ich polecenia tak jak napiszą.

Problem rozwiązany, nie do końca jednak zrozumiałem jak. Stworzyłem drugie konto administratora systemu i stamtąd odpaliłem BF’a poprawnie. Następnie na koncie macierzystym wrzuciłem pliki origina oraz gry do wyjątków w antywirusie i wyrzuciłem ustawienia Battlefield 3 w panelu Nividia. Któraś z tych opcji zadziałała. Wszystko dzięki pomocy technicznej EA Games. Pozdrawiam.