Czarny ekran po uruchomieniu dysku z systemem


(phillix) #1

Cześć. Dyski w komputerze nowe, więc zabawa i kłopoty zaczynają się na nowo.

Na głównym dysku mam Windowsa 7 i wszystko działa ok. Odłączyłem dysk, podłączyłem czysty dysk i zainstalowałem na nim Ubuntu 12.04, którego używałem na starym dysku. Skonfigurowałem system, zainstalowałem aktualizacje, sterowniki i wyłączyłem komputer. Podłączam dysk z Win7 do SATA1 i dysk z Ubuntu do SATA2. Włącza mi się od razu Windows, nie ma listy wyboru systemu pomimo tego, że ustawiłem w Windowsie, żeby pokazywało to okno przez 8 sekund, ale dodam, że jak otworzę listę z dostępnymi systemami w Windowsie, to widać tylko Windowsa 7. Dysku z Ubuntu tak jakby w ogóle nie wykrywało. Dla sprawdzenia wchodziłem do BIOSU i tam widać oba dyski.

W dodatku jak odłączę dysk z Windowsem i włączę komputer z podpiętym dyskiem z Ubuntu, to widać małe czerwone okienko ( "out of frequency" ) i ekran czarny non stop. Zainstalowałem sterowniki do karty graficznej przy pierwszym uruchomieniu Ubuntu, a teraz takie rzeczy się dzieją.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam.


(marcin82) #2

Podłącz obydwa dyski, uruchom livecd Ubuntu i podaj wynik skryptu bootinfoscript :

http://sourceforge.net/projects/bootinfoscript/ .

Co do “out of frequency” - próbowałeś opcji nomodeset?


(phillix) #3

Przepraszam, że tak długo to trwało :slight_smile:

http://wklej.org/id/1139318/

Co do nomodeset, to jak mam to sprawdzić? System uruchamia się z czarnym ekranem i nic nie mogę zrobić. Co najwyżej mogę wejść wcześniej do BIOSu i tyle.


(Semtex) #4

Post edytowałem, logi w przyszłości proszę wrzucać np. tu http://wklej.org/ a na forum podać link.


(phillix) #5

Wszedłem też przez live CD na dysk do folderu etc/X11 i w pliku xorg.conf nie mam nic o nvidii. Wyczytałem, żeby zamienić ‘nvidia’ na ‘nv’. U mnie tego nie ma.

Karta to: geforce 7950 GT. Wcześniej (na innym dysku) wszystko działało.

Dodane 02.10.2013 (Śr) 18:05

Nikt nie pomoże? :frowning: