Czarny ekran po uruchomieniu gry The Settlers


#1

Witam forumowiczów-graczy

Mam problem z uruchomieniem gry The Settlers: Narodziny Kultur. Włączając grę ekran cały czas jest czarny a wskaźnik  myszy wiruje bez końca. Wychodząc z niej Ctrl+Alt+Del wyskakuje błąd ze sterownikami PhysX których posiadam najnowszą wersję pod moją kartę. Czytałem, że gry tej nie można odpalić na nowszych kartach graficznych, a jedynie na tych podanych przez producenta. Zgodnie z jedną z porad próbując zrobić downgrade sterowników do starszych wersji podczas ich instalacji wyskakuje komunikat o nadal istniejącej instalacji aktualnych, które rzekomo odinstalowałem (zapewne śmieci w rejestrze).Czy zatem jest jakaś szansa lub sposób aby uruchomić tę grę na karcie Nvidia GT-220 ?

Pozdrawiam


(rgabrysiak) #2

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.


(Atis) #3

Display Driver Uninstaller:

http://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

Driver Fusion:

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Fusion,Program,Windows,39277.html


#4

Użycie jednego z w/w programu poskutkowało (Dzięki wielkie :slight_smile: ) aczkolwiek ponowna czysta instalacja sterowników graficznych zbytnio nie pomogła. Co prawda gra uruchomiła się ale po chwili zaczęła klatkować co sekundę oraz na monitorze wyświetlany był komunikat w rodzaju “Input no signal” i pomogło jedynie ponowne uruchomienie komputera.