Czarny ekran po uruchomieniu komputera!

Witam,

po uruchomieniu komputera ( AMD Duron 800mhz, NVIDIA GeForce 5200 128mb + ram 2x 256mb, WD 80GB, płyta AM35 REV A.3, zasilacz IT DR 250 ATX 250W) pojawia się logo biosu (nawet do niego wchodziłem), specyfikacja kompa w stylu NVIDIA GeForce itp, a potem czarny ekran z migającym kursorem ( coś jak wiersz polecenia tylko nic nie ma napisane) i nic się dalej nie dzieje. Na dysku jest nagrany WinXP. Próbowałem resetować BIOS’a poprzez wyjecie baterii ale to nic nie dało. Myślałem ze to może wina karty ale włożyłem inna i dzieje się to samo (gigabyte…coś tam nie chce mi się schylać ;p . Chciałem zrobić reinstal lecz po przestawieniu w biosie na bootowanie z CD i włożeniu (nawet oryginalniej) płyty instalacyjnej pokazuje mi sie komunikat ze brak jakiegoś pliku NTRLD i żeby dać alt+ctr+dlt i zresetować, a czasami komunikat żeby włożyć płytę i nacisnąć enter lecz to także nic nie daje. Dysk i Stacja Dysków działają bo sprawdzałem na nowszym kompie.

Nie wiem czego to może być wina, czy płyty czy może ramu. Ktoś pomoże ??? Chciałem go sobie używać w pokoju tako do internetu jak coś bd trzeba sprawdzić i nie chce wydawać za dożo pieniędzy a i tak już zainwestowałem w urządzenia wskazujące i kartę sieciowa(bylem pewny ze działał, przynajmniej tak było z pol roku temu)

Włącz go jeszcze raz idź coś zrób i jeżeli po pół godziny się włączy format lub przegrzany procesor.

nie rozumiem tego. #-o

ja go z 30 razy wlaczam i wylaczam…

sokol1922 na forum piszemy w języku polskim czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

Wygląda na uszkodzenie bootloadera, można to naprawić z płyty instalacyjnej Windowsa.

Ważniejsze jednak jest właściwe uruchomienie boot z płyty instalacyjnej.

Ustaw BOOT CD w BIOS-ie, płyta ma być w napędzie , powinien wystartować instalator Windowsa, jeśli nie,to napisz jaki jest komunikat.

Możliwe, że płyta jest uszkodzona, ale po kolei. Komunikat , o którym piszesz “Brak pliku NTLDR” oznacza, że nie została zbootowana płyta,

jedynie BIOS szuka plików startowych na HDD.

Płyta instalacyjna działa bo na innym kompie próbowałem zbootować ją na pendrive lecz w tym starym BIOSIE nie znalazłem funkcji żeby odpalił przez USB ( myślałem jeszcze wtedy że może nie działa Stacja Dysków). Mam ciągle ustawione w BIOSI’e boot na CDROM potem na HDD-0 a płyta z Windowsem siedzi tam ciągle i jej nie wyciągam. Nie uruchamia się także nic jeśli podłączam samą stację dysków (bez HDD) i próbuję odpalić kompa samą płytą instalacyjną - pojawia się komunikat o którym pisałem ‘brak NTLDR’ lub ew coś po ang. żeby włożyć płytę. System wykrywa cały osprzęt komputera.

Co to znaczy “Wygląda na uszkodzenie bootloadera” ? nie naprawię tego z płyty gdyż nie mogę jej uruchomić ;/

Nie inaczej, BIOS nie czyta płyty, lub CD ROM jest uwalony.

Najprościej sprawdzić bootując płytę inną z live CD np: linuks, czy Hiren`s Boot , czyli jakąkolwiek płytę z live CD .

Ustawiłeś bootowanie z CD w biosie powinno zbootować cd jeżeli tak się nie dzieje są dwie możliwości źle nagrana płyta (nie jest bootowalna) lub uszkodzony napęd. Jak sprawdzałeś w innym komputerze i bootuje płytę więc pozostaje uszkodzony napęd spróbuj podłączyć inny do tego “zabytku” i zobacz efekt.

jeej… płyta dobra bo ORYGINALNA i napęd też okej. - sprawdzane na nowszym.