Czarny ekran po uruchomieniu komputera

Windows 7 Ultimate 32-bit

Grafika: GeForce 210 (1GB)

Ram: 3GB

Dysk: 500GB

Zasilacz: Corsair VS450

Płyta główna: gigabyte ga-945gcm-s2L

Procesor: Intel core2duo 2x2,4

Witam.

Wczoraj wieczorem wyłączył się komputer i nie chciał się włączyć, nie działał na przycisk Power. Następnego dnia wyczyściłem go zmieniłem pastę na procku sprawdziłem kable i doszedłem do panelu gdzie były odłączone kable od powera, resetu itd. Komputer się uruchamia teraz ale jest czarny ekran i nawet bios nie pokazuje sie.

Sprawdziłem zasilacz, kartę graficzną, ram, procesor i wszystko działa a komputer nadal po włączeniu czarny.

Co robić?

Sprawdzałeś reset BIOS-u poprzez wyciągnięcie bateryjki na pół godziny ?

Jak komputer jest wieloletni to może już  wysiadła i trzeba kupić nową ?

Próbowałem też resetowac bios ale czy zresetowałem? Tego nie wiem nic się nie zmieniło, ekran dalej nie reaguje po włączeniu komputera.

A bios resetowalem poprzez wyjęcie baterii na ponad pół godziny i poprzez połączenie śrubokretem styków.

dzejk, na forum używamy polskich znaków (ą, ę, ś, ź, ć itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Sprawdź jeszcze na zintegrowanej grafice. Zasilanie dobrze podpięte głównie 12V do procka? Jak tak to zostaje uszkodzenie płyty głównej.

Sprawdzałem na zitegrowanej grafice i jest to samo. Zasilenie dobrze podpięte.

A w jaki sposób mam sprawdzić czy płyta główna jest uszkodzona? Po włączeniu wszystko wygląda jakby działało. Wiatraki się kręcą na procesorze, zasilaczu czy karcie graficznej.

××××××××××××××

Mam jeszcze pytanie, bo wyczytałem że wina może być w kondesatorach więc sprawdziłem wszystkie i dwa z nich wyglądają tak jak na zdjęciu. Czy są one popsute? I czy ten problem napewno jest przez nie?

post-273837-0-23624700-1423678729_thumb.

Te kondziołki są na pewno uszkodzone ale czy przez nie nie włącza się komputer tego nie wiem. Jak potrafisz je wymienić to czemu nie stracisz najwyżej kilka złotych.

 

http://www.dobreprogramy.pl/command-dos/Ratujemy-plyte-glowna-wymiana-kondensatorow,20105.html

…kolego nie ma nad czym się zastanawiać trzeba uszkodzone kondensatory koniecznie wymienić. Czy one są sprawcą uszkodzenia to już inna sprawa, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że tak. Nie napisałeś nic o monitorze, może on uległ uszkodzeniu w nim też mogły się uszkodzić elektrolity w torze zasilania, czy go sprawdzałeś? Sprawny monitor zazwyczaj wyświetla komunikat informujący o braku sygnału.

 

Podobny tematycznie wątek:

czesty-problem-uruchomieniem-komputera-t516572.html?hilit=kondensatory

 


Problem jest taki że sam nie potrafię ich wymienić.

Dzwoniłem do zakładu gdzie naprawiaja komputery i tam powiedzieli że tego już się nie robi i lepiej wymienić płytę główna. Problem w tym że gdzie ja znajdę taka płytę która będzie pasować do procesora czy ramy. Obecne płyty które są w sprzedaży są na ddr3.

Monitor sprawny gdyż jest na nim brak sygnału po odlaczeniu i można też odbierać TV.

 

Spokojnie znajdziesz - poszukaj na Allegro lub innych portalach na socket 775, DDR2 i musi obsługiwać Twój CPU.

 

Edit:

 

Nawet takie jak Twoje są?

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=gigabyte+ga-945gcm-s2L&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-3-e-0113

Szukałem właśnie tych płyt i też znalazłem zaledwie kilka z czego parę w opisie ma napisane “uszkodzone”.

Mniejsza z tym czy warto kupić tą samą płytę? A co jak znowu wywalą w niej kondesatory

I mam jeszcze pytanie czy jest może jakaś nowsza płyta do której pasował by ten procesor?

Bo szczerze powiedziawszy tylko procesor musi pasować RAM mogę wymienić ddr2 na ddr3 bo to nie drogo wyjdzie, i żeby było jeszcze wejście na kartę pci-e. Co obecnie jest w każdej płycie :slight_smile:

Nówka 3 lata gw.

http://allegro.pl/nowa-gigabyte-ga-g31m-es2l-775-ddr2-quad-gw36-fv-i5050153978.html

Możesz kupić nową np: combo obsługuje i DDR2 i DDR3 - decyzja należy do Ciebie lub szukaj używanych z gwarancją na chipach P31 G31 G33 G41

 

http://allegro.pl/plyty-glowne-socket-775-pentium-4-cel-10837?ref=electronics-layer-main&a_mask%5B22189%5D%5B128%5D=128&a_mask%5B9021%5D%5B64%5D=64&a_mask%5B9022%5D%5B32%5D=32