Czarny ekran po uruchomieniu systemu Windows 8.1

Hej,

 

Od wczoraj próbuję rozwiązać problem, który powstał przy aktualizacji w Windows Update. Nie używałem swojego laptopa z 2 tygodnie, po czym uruchomiłem go normalnie. Zacząłem aktualizować antywirusa, system oraz ściągałem sobie Windows 7 z DreamSprak, aby wgrać go rodzicom mojej dziewczyny na komputer. W czasie instalacji uaktualnień mój ekran zanikł (zapewne instalował coś z kartą graficzną, lecz nie zwracałem uwagi na to, co będzie pobierane), poszedłem więc na dwór z psem, z myślą, że po powrocie będzie już gotowe. Wróciłem po godzinie i niestety nadal nie było żadnego odzewu ze strony laptopa - po prostu ekran był cały czas czarny. Wyłączyłem więc komputer i uruchomiłem ponownie. Na początku wszystko szło tak, jak zawsze. Pojawiło się logo Windows, a następnie ekran robił się cały czarny. Słyszałem jedynie melodię na przywitanie systemu oraz czytnik papilarny świecił, abym zidentyfikował osobę. Próbowałem z płytki z Windows 8 zrobić odświeżanie systemu, lecz za każdym razem wyświetla mi komunikat, że “Dysk, na którym został zainstalowany system Windows, jest zablokowany. Odblokuj dysk i spróbuj ponownie.”, przywracanie systemu też nie może zrobić, bo ma inny błąd, w trym awaryjny nie bardzo mogę wejść, bo wcześniej nie odblokowałem sobie magicznego klawisza F8, a konsola uruchamiana z płyty poprzez napraw komputer również nie umie sobie poradzić z uruchomieniem tej funkcji.

 

Ma ktoś jakieś rady co mogę zrobić? Gdyby nie to, że mam tam ważne dla mnie dane, zrobiłbym format i byłoby po krzyku, jednakże nie mogę.

 

Posiadam laptopa HP Pavilion DV7 7051sw, preinstalowany był na nim Windows 7, uaktualniony za 69 zł w promocji Microsoft do Windows 8, po czym przez sklep Windowsa do 8.1. Dodatkowo dokupiłem sobie przy upgrade płytkę z Windows 8 w razie “w”, a gdy przyszło co do czego, jest mi ona mało pomocna.

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam,

Kasper

Mialem identyczny problem i wina bylo wgranie sterownikow do Windowsa 8 na 8.1. Na infolinii HP wiedza o tym problemie. Przy tym takze recovery z dysku padlo i trzeba bylo dzwonic do HP by przysłali plytki z Recovery (2 DVD)

Przy robieniu recovery mozesz pozegnac sie z partycjami jesli tak owe utworzyles bedzie niestety tylko jedna C. ( W Dell’u partycje pozostaja nie naruszone jedynie C wraca do swojej pierwotnej postaci :slight_smile: ) Proponowalbym wgrac czysty system na chwile by uratowac dane jesli sa na innej partycji a nastepnie zrobic recovery.

 

Zeby wgrac system musisz zmienic jedna z opcji biosu niestety nie pamietam ktora to opcja bo nie bylo to na moim laptopie. Poszukaj cos o UEFI powinno byc Load costam HP Defaults i trzeba to przestawic potwierdzajac 4 cyfrowym kodem

Robilem to jakies 2 tygodnie temu i ciezko mi przypomniec sobie dokladna nazwe tej opcji.

Niestety mam jedną partycję, byłem za leniwy, żeby je rozdzielać.