Czarny ekran po włączeniu aplikacji pełnoekranowych i lag

Siemanko! Otóż pewnego czasu, jakieś 2 miesiące temu nabyłem nowego PC : ) Zawsze miałem laptopa jako tako, jednak stwierdziłem, że złoże sobie PC względem tego, że jednak PC to PC. Poszedłem do najbliższego sklepu informatycznego, złożyłem zamówienie no i super - jednak nie kupowałem monitora, koleżanka miała na sprzedaż monitor “Acer A191HQL” za śmieszną kwotę po znajomości a, że znamy się dobrze to wiem, że ten monitor stał nie używany bo ogólnie ona zakupiła sobie laptopa również i nie był jej potrzebny, monitor naprawdę jak nówka, jeszcze plastikiem był obklejony. I okej, zainstalowałem najpierw Windows 8, najnowsze sterowniki i tutaj problem. Otóż 1 grę, którą odpalam zawsze to nowy Counter-Strike : ) Odpalam, kurde zawiecha co jest? Res kompa, odpalam Cs’a i znów lag kompa co wydało się dziwne i tak pare razy i jakimś cudem, wyłączyłem monitor i nagle cały ten komp się odciął, zaczął działać i normalnie grałem w Cs’a : ) Oczywiście miałem tak non stop i przy innych grach, czyli wejdę w fife np. pojawia się czarny ekran, muszę wyłączyć monitor bo komp się jakby zawiesza i go od razu włączyć wtedy dopiero się odwiesza, pogram i jak wyłączam fife to znów lag kompa i muszę wyłączyć i włączyć monitor bo oczywiście czarny ekran i zawiecha. Klawiatura ani myszka nie reaguje, np. na klawiaturze gdy nacisne “caps-lock” światełko się nie zapala :slight_smile: Pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Więc, możecie mi w tym jakoś pomóc? Nie podkręcałem ani grafiki, ani żadnych innych podzespołów.

Karta graficzna: Amd Radeon HD 7790

Płyta główna: P8B75-M LE

Procesor: i3-3220

Monitor z kartą graficzną podłączony jest kablem DVI :slight_smile:

Do pewnego czasu w ogóle ten problem mi nie przeszkadzał, jednak teraz podczas gry prowadze jakieś wiadomości tekstowe np. na gg i ciężko co minutę tak włączać i wyłączać monitor podczas gry. Z góry dzięki za odpowiedzi! : )

jar3kx , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podaj model zasilacza.

Podaj wersję biosu płyty głównej.

Czy zainstalowałeś najnowszy sterownik do karty graficznej ze strony AMD?

Zasilacz to OCZ CoreXStream 500W więc chyba nie jest zły? Z opiń czytał , że jest okej.

Ta płyta ma ogólnie UEFI, i zaktualizowany ze strony ASUS do wersji 1301 bodajże jest, znaczy nie pamiętam dokładnie numerków wersji, ale aktualizowałem do najnowszego dostępnego. A sterowniki od AMD miałem 13.9 a teraz mam 13.11 beta 9.4 względem optymalizacji NFS Rivals itd. Na Windows 7 i na Windows 8 to samo. Jednak dodam ciekawostkę :smiley: Kumpel na takim samym sprzęciem tj. ten sam procesor, ale o wiele słabsza karta graficza wyciąga na XP więcej FPS w nowym CS niż ja na Windows 7 więc kiedyś postanowiłem wgrać Windows XP i najciekawsze, że podczas odpalenia gier komp się normalnie resetował od tak sobie o.O Więc co? Wina zasilacza? Czy może coś z tym monitorem? Bo kabel DVI wysyła sygnał cyfrowy.