Czarny ekran po włączeniu Endless space, Kingdoms of amalur

Witam,

Mam problem, na który nie udało mi się znaleźć lekarstwa w google. Zauważyłem, że w dwóch grach - Kingdoms of Amalur Reckoning i Endless space zaraz po włączeniu gry pojawia się czarny ekran, nie działają kombinacje klawiszy, muzyka lecąca na foobarze przestaje grać. Sprzęt - jak w opisie, system win 7 x64. Zasilacz jest zawsze cichy, czyli nie obciąża się przy tym konfigu, ma zresztą spory zapas, więc jego wykluczyłbym, grałem w BF3 na high-ultra (więc grafa nie poci się, ani też zasilacz), gram w skyrima, distant worlds, jakąś fifę, chyba 12, heroes VI, . Próbowałem zmieniać sterowniki - sprawdzałem starsze, chyba wcześniejsze niż 12.x, miałem 12.4, a teraz najnowsze oficjalne, chyba 12.6. System instalowałem z miesiąc temu przy okazji wymiany revo na agility 3. Podejrzewam: jednak sterowniki, któryś ze sterowników do mobo, w końcu na chipsecie amd, BIOS na grafice lub pamięć ram, krzacząca na określonych adresowaniach przez te dwie gry. Chociaż problem dotyczy tylko gier. Nie używam MSI afterburner, grafika jest na “stock”, ram i procek lekko kręcone. Czy ktoś miał takie problemy z szafirowym 6850.

napewno masz orginały tych gier ??

Jeśli byłyby to gry piracone to miałbym “supporta” ( :slight_smile: ), byłby to szerszy problem, więc jest to zależne od konkretnego konfigu, ustawień. Spotkałem się z opiniami, że może to być coś w CC od grafiki, vsync, lub postprocessing. Próbowałem wyłączyć, ale nic mi to nie dało. Po czarnym ekranie pomaga tylko reset.

onegumas , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Endless Space link

Kingdoms of Amalur: Reckoning link

postprocessingu nie musisz wyłączać, czasem wystarczy ustawić anty aliasing (AA) na x2.

Witam,

mam nadzieje, że znajdzie się odpowiedź na Twój problem, bo mam dokładni taki sam, linki do steama i standardowe procedury nie rozwiązują problemu, może jak więcej osób będzie w podobnym położeniu to coś się wyjaśni, również miesiąc temu miałem format w związku ze zmianą dysku twardego na ssd, i najnowsze stery do wszystkiego w związku z formatem, win 7 x64, grafika GeForce GTX570, więc nie ma to nic wspólnego z kartą i sterami do niej.

Problem został rozwiązany, podczas uruchamiania gry COMODO Firewall blokował włączanie, wystarczyło przełączyć go w tryb gry i wszystko działa bez problemu.

Otwierasz COMODO > Defense+ > Zaufane pliki > najlepiej dodać cały folder (można też samo endless space.exe).

Zaskakujące co było problemem! Bardzo dziękuję za pomoc, też mam comodo, więc rozwiązuje to problem. Nie podejrzewałem tego programu o to.

Najprościej i najlepiej włączyć w COMODO Game Mode. Też miałem ten problem.

Witam, mam podobny problem z uruchamianiem gier (np. Hearts of Iron III Gold, Endless Space, SimCity 4 deluxe)… Ale Skyrim albo Kerbal Space Program czy World of Tanks działają nienagannie. Niedawno miałem problemy z kartą sieciową, więc oddałem kompa do naprawy. Musieli oczywiście go wyczyścić (przeinstalować system), więc zdziwienie u mnie wywołała obecność wielu starych plików na dysku D, Całe foldery programów i gier, które wczesniej miałem. Niestety nie dało się nic uruchomić, gdyż brakowało jakichś bibliotek.

Zacząłem od instalacji gier. Akurat grałem w Hearts of Iron III, więc zainstalowałem, włączam i… czarny ekran. Tylko restart pomógł. 11 reinstalacji i prób uruchomienia gry nie pomogło. Zainstalowałem SimCity 4 deluxe i to samo. Już mi się nie chciało bawić w reinstalacje. Zainstalowałem World of Tanks i Kerbal Space Program. One normalnie chodzą. Skyrim również. Mount & Blade Warband też. Ale dziś zainstalowałem nowy nabytek - Endless Space - i normalnie doznałem wielkiej bulwersacji, gdyż występuje ten problem z czarnym ekranem. Przeszukałem niezliczoną ilość stron i żaden ze znalezionych przeze mnie sposobów nie sprawdza się w moim przypadku.

Dodam, że instalowałem wiele różnych dodatków do systemu, które to niby miały pomóc itp., lecz skutki ich obecności są praktycznie niedostrzegalne.

Zastanawia mnie pewna rzecz. Gdzieś znalazłem poradę, aby wykonać test modułu Direct3D w narzedziach diagnostycznych DirectX. Kiedy go robię, nastaje ciemność i jedynym wyjściem jest restart komputera, ale nigdzie nie znalazłem sposobu rozwiązania tego problemu.

System Microsoft Windows XP Home Edition, wersja 2002, dodatek Service Pack 3

Procesor AMD Athlon 7750 Dual-Core Processor, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.7GHz

Karta graficzna NVidia GeForce 9800 GT 512 MB (32 bit)

DirectX 9.0c

Nie mam tego COMODO, więc to z pewnością nie to.