Czarny ekran po włączeniu komputera

JEST! wyjąłem jedną kość i działa :smiley: ale to co to teraz oznacza?

Edit że kości były w złych portach
Edit Włóż je do dwóch tych samych (kolor)

No tak, ale ty masz tyko dwa porty
Czy obie kości pamięci są jednakowych parametrów

jak w złych? mam tylko dwa porty, zamieniłem je i nic się nie dzieje, jak wyjmę jedną to działa, porty są niebieskie

Spojrzałem na zdjęcie płyty głównej, po napisaniu postu :scream::see_no_evil:

Teraz sprawdź, na której kości działa jak są osobno

zaraz wrzuce zdjęcie

wsadziłem jedną to w ogóle nie działa to chyba coś jest z jedną kością. Natomiast uruchamia się i staje mi na tym

F1 i wejdź do bios
jeśli nic nie zmienisz to F10 i enter
system się uruchomi na jednej kości

Mistrzu powinieneś dostać order virtuti :smiley: działa wszystko ładnie. Teraz tylko pytanie co się stało? spaliła się kość?

edit: teraz mam logo windowsa jak wczytuje i jak powinno przejść do logowania to mi się wyłącza TV i pokazuje brak sygnału i co jakiś czas znika jakby łapał sygnał jest tylko czarny ekran przez moment i ponownie brak sygnału

1 polubienie

Jeśli ta druga kość nie jest tych samych parametrów (np 4GB lub inna prędkość) choć wyglądają tak samo, to można by przypuszczać, że jeszcze jakieś ustawienie w BIOS reguluje działanie RAM.
Ale to tylko przypuszczenie.

Najlepiej sprawdzić na innym komputerze.

up :frowning: co do kości to są obie identyczne kupione w zestawie po 8gb więc na 100% mają takie samo taktowanie i lag

Dobrze.
Co do windows, jest możliwe, że po resecie Bios przywróciło ustawienia startowe.
Gdybyś zrobił screen bios z zakładki Advanced, powiedziałbym co przestawić

zrobiłem po zdjęciu z każdej zakładki advance213

54

Zerknij do Advanced-> SATA Configuration i zrób screen
Dasz radę zrobić troszkę większe zdjęcie?

Gdyby tam nie było tego czego szukam, to może jeszcze być w zakładce Boot, tylko poniżej.
Zdjęcie, które wkleiłeś pokazuje tylko pierwsze pół ekranu, bo tam jest suwak.

Na Hitchi jest system jeśli to pomoże

Popraw Boot Option 1 na Hitachi

F10 i Enter

Tego SATA AHCI nie ruszaj na razie

tutaj to już chyba format?

Możesz przetestować opcje odświeżania z “Opcje zaawansowane” (zamiast formatu) najwyżej stracisz z 30 minut.

Teraz spróbuj zmienić to w Advanced SATA Configuration -> SATA Mode Selection na IDE
F10 i Enter

Gdy nie zadziała i zdecydujesz się na Format i nowy system, nie zapomnij ustawić SATA Mode Selection na AHCI i dopiero wtedy postaw system.

1 polubienie

wziąłem przywracanie systemu, akurat miałem punkt kontrolny z wczoraj jak jeszcze wszystko działało. Chyba że mówimy o tym samym bo nic z odświeżaniem tam nie miałem :stuck_out_tongue: a co do kości to załóżmy, że zrobię formata i będę mógł doczepić kość? w sensie czy coś się pogmatwało w systemie czy najzwyczajniej kość do wymiany?