Czarny ekran po zainstalowaniu sterowników karty graficznej

Witam.

Mam problem ze sterownikami do karty graficznej GAINWARD GeForce 8500GT 512MB.

Otóż, gdy je zainstaluje pojawia się czarny ekran z migającym kursorem w lewym górnym rogu. Po restarcie, gdy naładuje się pasek otwierania Windows, także od razu pojawia się ten czarny ekran. Próbowałem już ze sterownikami dołączonymi do karty, ze ściągniętymi ze strony Nvidii oraz NVIDIA ForceWare 177.83. Przy tych ostatnich od razu po wybraniu miejsca zapisania pojawił się ten czarny ekran.

Proszę o pomoc, bo nie wiem dlaczego tak się dzieje, czy karta jest to wywalenia ?

Mam winXP.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wiesz co to są artefakty? Miałeś może je wcześniej?

Możliwe że grafika Ci padła, objawy są właśnie takie że na sterowniku karta “nie działa”

To tylko domniemania ale bardzo prawdopodobne

W sumie za bardzo nie wiem co to jest. Ale nie tak dawno zauważyłem, że jak jest np. jakieś białe tło to widać na nim pionowe mało widoczne żółte paski, zaś na czarnym tle są niebieskie.

Hmm, a co Cię skłoniło do instalacji sterowników - “ułańska fantazja” jak piszesz to pisz wszystko, bo tak to nie wiemy czy przed instalacją tych “ostatnich” sterów karta działała poprawnie.

GeForce serii 7000, 8000 i 9000 miały wadę polegającą na traceniu kontaktu układu GPU (BGA) jedynym sposobem na ewentualne uratowanie ich było “pieczenie” ich w piekarniku.

Wiem coś o tym sam “upiekłem” GF 7600 GT i działała jeszcze parę miechów.

to są artefakty

Wg mnie padła. Miałem ten sam model kiedyś no i też mi padła

Podczas uruchamiania Fify 12 pojawił się właśnie po raz pierwszy ten czarny ekran z migającym kursorem. Restart też nic nie dawał.

Więc zrobiłem formata, zainstalowałem sterowniki i już resztę napisałem wcześniej.

Czy jest sens “pieczenia” jej :smiley: ?

ta grafika jest bardzo kiepska więc powinieneś się cieszyć ze masz powód do kupna czegoś lepszego :lol:

Jeżeli Twoja płyta główna posiada zintegrowaną kartę graficzną, to do czasu zakupu nowej karty dedykowanej (karta dedykowana to np. Twój GeForce) możesz wymontować starą kartę graficzną, a ekran podłączyć poprzez gniazdko VGA (niebieskie) na Twojej płycie głównej.

Niczym nie ryzykujesz i tak śmietnik a jak się uda to parę złotych w kieszeni, tylko dokładnie stosuj się do zaleceń i wymyj dobrze piekarnik z tłuszczu. Obejrzyj kilka filmików na YouTube, pomyśl, rozważ nie śpiesz się mi się udało jak wcześniej wspominałem. Pieczenie jest ostatecznością w każdym bądź razie ja Cię nie namawiam tylko informuje o takiej możliwości naprawy w związku z tym odpowiedzialności nie biorę na siebie. Sam musisz podjąć decyzję.

… ale zaraz napisałeś, że zrobiłeś formata i zainstalowałeś sterowniki tzn., że przy formacie HDD i stawianiu systemu karta dawała zobrazowanie dopiero po zainstalowaniu sterów nie ma obrazu? Dobrze zrozumiałem? Jeśli tak jest to prawdopodobne, że winne są sterowniki. Inaczej się zapytam - czy Windows uruchamia się rozdzielczości VGA tzn. w trybie awaryjnym?

Tak przy formacie było ok, dopiero po zainstalowaniu sterowników brak obrazu. W trybie awaryjnym windows się uruchamia.

A jaką kartę możecie mi polecić tak do okolo 250/300 zł bo teraz trochę wydatków mam i na lepszą brak pieniędzy… :slight_smile:

Zasilacz wymieniony w tamtym roku na OCZ StealthXStream 2 500W.

dominik949 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.