Czarny ekran po zainstalowaniu Ubuntu 12.10

(Jaromir Zurawski) #1

Cześć,

Zainstalowałem Ubuntu przez WUBI. Komputer się zrestartował, przeszedł ekran POST, wybrałem Ubuntu i.. nic. Słuchać tylko dźwięk uruchamiającego się systemu i na tym koniec.

Co z tym zrobić?

(stanek.94) #2

zainstaluj lepiej z pendriva lub cd… najlepiej wypal przez ultraiso

(saturno) #3

Logi?

(Jaromir Zurawski) #4

Po instalacji z pendraka to samo.

Jak mam zrobić logi?

(roobal) #5

Czarny ekran to masz na myśli wyłączony monitor, konsolę czy może czarną tapetę i zawieszone ładowanie się pulpitu?

(saturno) #6

Logi już masz tylko należy je odczytać.

Uruchom jakiś system Live-CD i odczytaj ( z zainstalowanego systemu ) logi.

Gdzie i jakie będą w Ubuntu tego ci nie powiem, bo nie używam tej dystrybucji.

W Debianie byłyby to:

/var/log/boot

/var/log/Xorg.0.log

/var/log/kdm.log

/home/użytkownik/.xsession-errors

Czyli logi: rozruchu, X-ów, menadżera logowania i sesji.

(Jaromir Zurawski) #7

Niedoprecyzowałem. Wybieram Ubuntu z menu bootowania i ekran się wyłącza. Wczoraj udało mi się uruchomić przez tryb ratunkowy, ale system zamulił się po chwili.

(roobal) #8

Jak uruchomisz komputer, uruchom Gruba (program rozruchowy) i zanim uruchomisz Ubuntu, dopisz opcję jądra (wciśnij klawisz e jak edycja), dopisz po prostu na samym końcu linii noapic i uruchom system (klawisz c jak kontynuacja, z tego co pamięta, piszę z pamięci, zresztą na samym dole menu masz to opisane po ang.).

(Jaromir Zurawski) #9

Gdzieś przeczytałem, żeby dopisać ‘nomodeset’ ponieważ spowodowane to jest jakąś dziwną wersją driver’ów od nVidii.

(roobal) #10

Możesz spróbować, ale spróbuj również tego o czym pisałem, w przypadku właśnie karty Nvidii, gdy uruchamiałem Ubuntu na komputerze z kartą tego producenta miałem taki sam problem i dodanie tej opcji u mnie pomogło.