Czarny ekran po zalogowaniu, interfejs nie jest obsługiwany

Tak więc wczoraj uruchamiam komputer, a tu mi wyskakuje “wczytywanie plików systemu windows” i wyskoczyło mi jakieś data recovery czy coś xd.

Wyskakuje że chce coś zrobić, to od nowa uruchamiam kompa, i znowu wyskakuje. Więc włączyłam to, niech sie robi. Po skończeniu przychodzę do pokoju, włączam administratora i czarny ekran,to kanapki idę zrobić ;p XD. Wracam dalej, od nowa uruchamiam kompa i dalej ciemno. Tylko kursor. Daje alt+ctrl+del i działa, to uruchamiam explorer.exe. Działa. Patrzę czy coś się nie popsuła i:

Antywirus tak: Chce wyłączyć firewalla bo nie działa flash player pisze przy pobieraniu z neta że plik zablokowany, to myślę może antywir. Wyskakuje że nie można uruchomić, ponieważ jeden ze składników nie jest zainstalowany, włącza się wczytywanie i wyskakuje że nie można uruchomić.

Idę w panel sterowania, i tam są pozmieniane ogólnie, nie wyszukuje automatycznie sieci i wgl, to daję żeby wyszukało, a mi wyskakuje błąd że taki interfejs nie jest obsługiwany, i tak wszędzie jak coś chciałam zmienić. To chcę profilowe na fejsie zmienć, chcę wrzucić najpierw zobaczyć co wrzucem, daje podgląd a tu znowu że nie obsługuje interfejsu no to dziecko fejsa sie załamało normalnie ;p gimbus jeden ;p.

Włączam grę, (nie nie metin, elsword xd) i zaczyna się normalnie, a po załadowaniu mam czarny ekran ale jest dzwięk kiedy przesuwam myszką, na odpowiednie pola (nie widać ich, robię to z pamięci xd).

No i nie wiem czy teraz zrobić przywracanie systemu czy sformatować( jeśli to nie to samo XD) tylko nigdy nie robiłam punktu powrotnego dla system ale raz był komp formatowany i dało na poprzedniego własciciela kompa, jego hasło itp, to nie wiem czy teraz tak nie zrobi znowu ;/ bo passworda nie znam ojciec sam musiał dzwonic do koleśia żeby dał te hasło, on nie pamiętał i ojciec coś zrobił ale dopiero następnego dnia że działało, a ja nie znam się na kompach i jak mnie wróci do teko stanu to wgl na niego nie wejdę, no chyba że zgram linuxa XD.

Jeśli da się coś zrobić to błagam napiszcie tylko łopatologicznie bo gimbusem jestem :confused:

Bo brat ryczy że minecraft mu nie działa a matka sie drze że kompa rozwaliłam. Ojciec informatyk programista mi nie zrobi bo nie ma czasu xd.

Trochę nieczytelnie to opisałeś. Nie wiem czy dobrze myślę mogę się mylić, ale czarny ekran przy grach, to może być wina sterowników. Co do formatu to jeśli masz windowsa, i nie masz nic cennego na kompie to może go sformatować. Możesz dać screnny jak to wygląda bo chyba do końca nie wiem o co ci chodzi.

Ps. Zmień ten nick, bo jak dla mnie to obrażasz nim uczucia niektórych osób.